< Nowsze wydarzenia  1  ..  88   89  90  ..  112  Starsze wydarzenia >

Nowy rok szkolny2013-09-02

Po wakacyjnym wypoczynku 2 września 2013r. rozpoczęliśmy nowy rok nauki w szkole.

Tego dnia wszystkie dzieci, rodzice i nauczyciele uczestniczyli we Mszy Św., w czasie której prosiliśmy o dary Ducha Św. na cały rok szkolny i katechetyczny.

Szczególnie ten dzień zapadnie w pamięci uczniom I klasy, którzy rozpoczynają naukę w szkole, dlatego w kościele zostały poświęcone ich tornistry i przybory szkolne.

Wszystkim uczniom życzymy dużo sukcesów, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Ognisko na zakończenie wakacji2013-08-29

Czas wakacji nieubłaganie się kończy. Z tej okazji zorganizowane zostało ognisko dla dzieci naszej parafii, które należą do grup parafialnych. Dzięki zaangażowaniu i pomocy rodziców udało się w czwartkowe popołudnie 29 sierpnia na ogrodowym boisku rekreacyjnie podsumować czas wakacji.

Niezapomniane pozostaną mecze między ministrantami a dziewczynami ze scholi i marianek. Lepsi okazali się chłopcy, czego można się było spodziewać. Był słodki poczęstunek, liczne zabawy integracyjne, a na koniec smażenie kiełbasek przy ognisku. Radości było bardzo wiele i choć wieczór się zbliżał dzieciaki nie chciały wracać do domów.

Kolejne wakacyjne wydarzenie pozostanie miłym wspomnieniem.

Przejście nyskiej grupy pielgrzymki na Jasną Górę2013-08-19

Każdego roku nyskie grupy pieszej pielgrzymki na Jasną Górę w poniedziałkowy poranek przechodzą przez naszą parafię. W tym roku swoją gościnność mieliśmy możliwość okazać 19 sierpnia pielgrzymom, którzy mimo deszczowej pogody z uśmiechem i śpiewem na ustach ruszyli na pielgrzymi szlak.

Przed godziną ósmą przy Domu Kultury w Racławiczkach grupy nyskie miały swój śniadaniowy postój. Parafianie przygotowali obfity poczęstunek - były kanapki, kawa i coś słodkiego, by energii na trud pielgrzymowania nie brakło.

Mimo deszczu i zmęczenia pielgrzymi okazywali swoją radość i wdzięczność śpiewem, nawet tańcem, a przed wymarszem w dalszą drogę pomodlili się za wszystkich parafian żyjących i zmarłych.

Oby w przyszłym roku nie brakło ani pielgrzymów, ani w naszej parafii otwartych dla nich serc, do czego zachęcał Ks. Biskup Ordynariusz - aby w ten sposób duchowo pielgrzymować na Jasna Górę.

Wakacyjna wycieczka z Ks. Proboszczem2013-07-09

We wtorek 9 lipca ministranci, schola, kolędnicy misyjni i marianki naszej parafii razem z Ks. Proboszczem wybrali się na autokarową wycieczkę do Pławniowic i Rud Raciborskich.

Rano pożegnaliśmy naszych rodziców i ze śpiewem na ustach wyruszyliśmy w drogę. Po radosnej podróży zatrzymaliśmy się w pławniowickim pałacu, który zaczęliśmy zwiedzać od kaplicy. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali ciekawych opowieści pani przewodnik i podziwiali sale pałacowe.

Przed południem dotarliśmy do pocysterskiego klasztoru w Rudach Raciborskich. Tam zaczęliśmy zwiedzanie od pokłonu Matce Bożej w Jej kaplicy. Następnie podziwialiśmy kolejne pomieszczenia opactwa i spacerowaliśmy w parku z dębami papieskimi. Kolejnym punktem programu była Eucharystia sprawowana przez naszego Ks. Proboszcza w kaplicy cudownego obrazu w intencji dzieci i ich rodzin.

Dalsza część dnia przebiegała w duchu rekreacyjnym - ministranci na sportowo, a dziewczęta brały udział w warsztatach plastycznych na temat malarstwa tablicowego.

W tym czasie lektorki razem z Ks. Proboszczem piekły kiełbaski dla całej grupy. Kiedy przyszedł czas posiłku okazało się, że grupa naszych kucharzy doskonale sobie poradziła, bo kiełbaski zniknęły w mgnieniu oka.

Na koniec nie mogło zabraknąć starcia: ministranci - marianki i schola w meczu "dwa ognie". Po bardzo długim i emocjonującym pojedynku, w którym obie drużyny wykazały się znajomością zasady "fair play", spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym. A że komary nie chciały zostawić nas w spokoju, trzeba było zakończyć rozgrywkę.

Przed wyjazdem pomodliliśmy się jeszcze w bazylice, a na szczęśliwy powrót do domu pobłogosławił nas Ks. Bp Jan Wieczorek.

Posumowaniem wycieczki było zjedzenie pysznych lodów i podziękowanie Ks. Proboszczowi za zorganizowanie wycieczki, dzięki której mogliśmy pięknie, radośnie i ciekawie przeżyć kolejny dzień wakacji.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  88   89  90  ..  112  Starsze wydarzenia >