Konto:

Wyszukaj wydarzenia z roku
 1  2   3  ..  86  Starsze wydarzenia >

Boże Ciało 20202020-06-11

Tegoroczną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przeżywaliśmy w inny sposób, ale również bardzo radośnie, podniośle i z wielkim zaangażowaniem oddaliśmy chwałęChrystusowi eucharystycznemu. Mszę św. o godz. 9.00 koncelebrował nasz ks. Proboszcz wraz z ks. Krzysztofem - dyrektorem radia Doxa. Po Mszy św. udaliśmy się w procesji teoforycznej wokół naszego kościoła parafialnego, gdzie przygotowane były przez parafian z poszczególnych wiosek cztery piękne ołtarze. Każdy z nich miał swoją szczególną wymowę. Pięknego uroku tegorocznej procesji nadawały kwietne dywany, które nieco inne były niż zazwyczaj, ale połączone były w jedną drogę, którą kroczył Pan Jezus niesiony w monstarncji przez kapłanów. Te kwietne chodniki przygotowywane były również przez mieszkańców wszystkich wiosek, a część przed głównymi wejściami do kościoła z napisem: "Święty Boże, święty mocny" usypała nasza parafialna młodzież - ministranci, lektorzy i marianki. Wielkie zaangażowanie w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała jest wyrazem naszej wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa pod postacią chleba i wina oraz wdzięczności za to, że mimo trudnego czasu epidemii, możemy gromadzić się na Mszy świętej.

Dni krzyżowe2020-05-18

Tegoroczne Dni Krzyżowe przeżyliśmy trochę inaczej niż zwykle - bez tradycyjnych procesji do krzyży.  Jednak nie zabrakło wiernych parafian - licznie zgromadzonych, zwłaszcza wokół kościoła, by najpierw na Eucharystii, a po niej podczas nabożeństwa błagalnego na kolanach wypraszać Boże błogosławieństwo, zdrowie dla pracujących na roli oraz urodzaje i zachowanie ich od klęsk żywiołowych.

Na terenie naszej parafii są kaplice i jest wiele krzyży przy domach, wśród pól i w lesie, które były postawione jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za ocalenie od różnych chorób i kataklizmów.  W tym roku - w trudnym czasie epidemii, kiedy nie zawsze jest możliwy udział w Eucharystii w naszym kościele  - to kaplice i krzyże stały się szczególnym wyrazem wiary w Bożą Opatrzność, dlatego jako Proboszcz wyrażam wielką wdzięczność za troskę o te miejsca, za ich przyozdobienie na te dni oraz za Wasz liczny i gorliwy udział w Mszach świętych i nabożeństwach błagalnych.

"Gdy majowe płyną dni..."2020-05-15

"Słowiczki już śpiewają - wesoły nastał maj" - to znak, że w kościołach i kaplicach ludzie gromadzą się na codziennych nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. W tym roku, kiedy codzienny udział w nabożeństwach majowych w kościele parafialnym jest utrudniony ze względu na czas epidemii, zachęceni jesteśmy, by rodzinnie gromadzić się przy swoich domowych kapliczkach lub ołtarzach Maryjnych przygotowanych na ten czas.

13 maja odbyło się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie - też inne niż dotychczas. Jednak wielu parafian uczestniczyło w nim: jedni w domu przed telewizorem czy komputerem łącząc się z tymi, którzy byli w kościele. Bardzo wielu było takich, którzy mimo zimnego wieczoru uczestniczyli we Mszy św. i różańcu fatimskim na dworze przy grocie Matki Bożej. Z pewnością jest to wyraz głębokiej wiary, że Matka Boża wyprosi nam u swego Syna te łaski, których bardzo potrzebuje każdy z nas i cały świat.

Niedziela Domowego Kościoła2020-05-15

W czasie epidemii, kiedy bardzo ograniczona była liczba uczestników niedzielnej Eucharystii, każdy miał możliwość, by w rodzinie utworzyć prawdziwy religijny klimat Domowego Kościoła. Parafianie zachęceni odezwami Księdza Biskupa i zmotywowani dodatkowo przez Ks. Proboszcza starali się jak najlepiej przeżywać niedzielne Msze święte dzięki transmisjom internetowym i telewizyjnym. A że tęsknota za kościołem parafialnym i wspólnotową modlitwą była wielka, to na różne sposoby rekompensowano sobie niemożliwość fizycznej obecności w kościele. Jednym z tych sposobów był pomysł zbudowania domu Bożego z drewnianych mieszadełek do kawy - co udało się jednej z rodzin zrobić z 3500 sztuk. Gratulujemy pomysłowości i dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli w rodzinach prawdziwe Domowe Wieczerniki Modlitwy. A jak one wyglądały? -  to w swoich pracach przedstawiły dzieci, którym za zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

1  2   3  ..  86  Starsze wydarzenia >

Aktualizacja: