Administrator strony WWW

Wyszukaj wydarzenia z roku
 1  2   3  ..  81  Starsze wydarzenia >

Dożynki parafialne2019-09-15

Tegoroczną uroczystość dożynkową w naszej parafii przeżywaliśmy w niedzielę - 15 września. Były to równocześnie dożynki gminne, dlatego na Mszy św obecni byli przedstawiciele władz naszej gminy z Panem Wójtem na czele oraz zaproszeni goście. Cała uroczystość parafialna i wystrój świątyni został przygotowany przez mieszkańców Smolarnii i Serwitutu. W korowodzie dziękczynnym wniesiono do kościoła koronę żniwną i płody roli, a starostowie dożynek złożyli na ołtarzu chleb i wino. Po południu odbył się barwny korowód dożynkowy na boisko w Smolarni i bogata biesiada pod namiotem.

Koncert Edwarda Simoni2019-08-31

Wieczorem w ostatnią wakacyjną sobotę mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie Edwarda Simoniego, który jest znany z gry na fletni pana. Ten niecodzienny koncert odbył się w naszym kościele parafialnym. Mogliśmy wysłuchać wielu utworów religijnych, a na koniec wspólnie z artystą i przy akompaniamencie fletni pana wyśpiewać pieśń "Po górach dolinach".

Pielgrzymka do Częstochowy2019-08-13

Wśród uczestników 43 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę byli również przedstawiciele naszej parafii, którzy znacząco zasilili szeregi dekanalnej grupy 2 ZIELONEJ, która na pielgrzymi szlak wyruszyła we wtorek 13 sierpnia. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć i krótki film z wejścia naszej grupy na jasnogórski szczyt - niech staną się one zachętą do wspólnego pielgrzymowania w przyszłym roku.

Film z wejścia grupy pod mury częstochowskiego sanktuarium

Śniadanie dla grup z Nysy2019-08-12

12 sierpnia w godzinach porannych na wspólnym posiłku śniadaniowym gościliśmy pieszych pielgrzymów strumienia nyskiego, którzy uczestniczyli w 43 Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę. Wielu parafian zaangażowało się w to, by stół pod Domem Kultury przepełniony był pysznościami i napojami - i tak udało nam się zrealizować z radością uczynki miłosierdzia. Po przerwie i odpoczynku pielgrzymi ruszyli dalej pokropieni wodą święconą przez ks. Krzysztofa.

1  2   3  ..  81  Starsze wydarzenia >

Aktualizacja:    Projekt i wykonanie: