Administrator strony WWW

Wyszukaj wydarzenia z roku
 1  2   3  ..  78  Starsze wydarzenia >

Dni krzyżowe2019-05-27

Tegoroczne dni krzyżowe w naszej parafii przybrały nową formułę. Każdego z trzech dni spotykaliśmy się w innej miejscowości, by tam wyruszyć do pobliskiego krzyża, a potem powrócić na Mszę polową. Spotkaliśmy się w Ścigowie przy kaplicy i ruszyliśmy do krzyża na ul. Leśnej. We wtorek spod straży pożarnej w Smolarnii procesja podążała na Serwitut, a w ostatni dzień - w środę - spod budynku szkoły w Dziedzicach przez pola ruszyliśmy do krzyża na drodze prowadzącej do Chrzelic. Mimo tego, iż pogoda była deszczowa, za każdym razem podczas procesji i Mszy św Pan Bóg pobłogosławił nam sprzyjającymi warunkami byśmy mogli wypraszać urodzaje naszym polom, ogrodom i sadom, a naszym rolnikom bezpieczną pracę.

Parafialna pielgrzymka do Wambierzyc2019-05-23

23 maja pielgrzymowaliśmy wraz z naszym księdzem Proboszczem  do Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej w Wambierzycach - Królowej Rodzin i patronki Ziemi Kłodzkiej.

W tym roku obchodzone było 800-lecie Wambierzyc zwanych także śląskim Jeruzalem.
Uczestniczyliśmy wraz z Proboszczem we mszy św. w Bazylice Nawiedzenie NMP. Po wspólnym posiłku mieliśmy czas wolny dla bliźniego i na zwiedzanie atrakcji.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy gospodarstwo ekologiczne w Jarkowie, gdzie uprawiana jest  i przetwarzana na różne sposoby aronia.
W godzinach popołudniowych w radosnej atmosferze wróciliśmy do domu.

Pierwszy parafialny turniej tenisa stołowego2019-05-14

W dniach 14-16.05.2019, w Wiejskim Domu Kultury w Racławiczkach odbyła się pierwsza edycja Parafialnego Turnieju Tenisa Stołowego. W rozgrywkach udział wzięło 30 zawodników i zawodniczek z naszej parafii. Organizatorami zawodów byli nasi ministranci a sędzią głównym oraz koordynatorem zawodów był Pan Bogusław Wojtuś.

Rozgrywki odbywały się w czterech kategoriach. Na zdobywców pierwszych trzech miejsc w każdej z nich czekały nagrody oraz dyplomy.

W najmłodszej kategorii wiekowej, dzieci ze Szkoły Podstawowej z kl. I-V, najlepszym okazał się Marco Pawleta. W kategorii Szkoły Podstawowej z kl. VI-VIII + III Gimnazjum uczestnicy już na starcie wiedzieli, że będą na podium, gdyż było ich tylko trzech. Na najwyższym stopniu podium stanęła Emilia Janocha. Rozgrywki młodzieżowców do lat 30 to popis Dawida Piechy, który okazał się bezkonkurencyjnym zawodnikiem. Ostatnią grupą byli wszyscy powyżej 30 lat oraz osoby nie mogące uczestniczyć w wyznaczonych terminach rozgrywek. Walka była na najwyższym poziomie, a ostatecznie zwycięzcą został Zygmunt Joseph.

Nagrody oraz dyplomy szczęśliwcom wręczył Ks. Proboszcz Marcin Wilczek. Wszystkich sympatyków „ping ponga” zapraszamy do udziału w następnych edycjach Tenisa Stołowego.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych:

Kategoria SP kl. I-V
1. Marco Pawleta
2. Niko Pawleta
3. Jakub Malik

Kategoria SP kl. VI-VIII + III Gimnazjum
1. Emilia Janocha
2. Jakub Wiercimok
3. Tomasz Stefanowski

Kategoria młodzież do 30 lat
1. Dawid Piecha
2. Michał Malik
3. Rafał Janocha

Kategoria dorośli pow. 30 lat
1. Zygmunt Joseph
2. Ernst Piecha
3. Piotr Niewiadomski

Niedziela rocznic I Komunii św.2019-05-12

W II niedzielę maja podczas Mszy świętej o godz. 10.30 przeżywaliśmy 1, 5 i 10 rocznice I Komunii św. Znów była to okazja dla każdego z nas, by podziękować Panu Jezusowi za Jego obecność pod postacią chleba wśród nas i z dziecięcą gorliwością zaprosić Go do swojego serca.

1  2   3  ..  78  Starsze wydarzenia >

Aktualizacja:    Projekt i wykonanie: