Konto:

Wyszukaj wydarzenia z roku
 1  2   3  ..  86  Starsze wydarzenia >

Pierwsza Komunia Święta2020-08-29

Każdego roku w kalendarzu wydarzeń parafialnych - w maju - można było znaleźć niedzielę I Komunii św.  Jednak w tym roku, z powodu panującej pandemii, termin tej uroczystości ulegał zmianie i w końcowym efekcie grupa 11 naszych dzieci przystąpiła do stołu eucharystycznego w ostatnią sobotę wakacji - 29 sierpnia.

Wystrój kościoła, przygotowany przez rodziców, nawiązywał do tematyki chrztu św- jako pierwszego źródła łaski Bożej.  A w kazaniu Ks. Proboszcz zachęcał, by od dnia I Komunii św dzieci chciały jak najczęściej czerpać ze źródła Eucharystii. Czego im serdecznie życzymy na całe życie.

Duchowe Pielgrzymowanie2020-08-22

Tegoroczny czas pieszej pielgrzymki opolskiej w dobie pandemii przeżywaliśmy w naszej parafii w sposób duchowy podczas codziennych wieczornych nabożeństw maryjnych przy specjalnie udekorowanym tronie Niepokalanej. W godzinie Apelu Jasnogórskiego nasz kościół parafialny zapełniał się wiernymi, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie i słuchaniu słowa Bożego. Każdego dnia po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego mogliśmy wysłuchać krótkich rozważań Ks. Proboszcza, które zagłębiały nas w znaczenie słów: "...JESTEM, PAMIĘTAM, CZUWAM!", a  następnie w kolejnych dniach była okazja , by chwalić Matkę Bożą nieszporami, Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP, trwać wraz z Maryją przed Chrystusem eucharystycznymi, a także wraz ze wspólnotą Dzieci Maryi pozdrawiać Ją wierszem i śpiewem pieśni.

Na zakończenie duchowego pielgrzymowania zorganizowana została rowerowa pielgrzymka do tzw. "Małej Częstochowy" - do Mochowa, gdzie uroczystą Mszą świętą pod przewodnictwem Ks. Proboszcza i radosnym Te Deum laudamus podziękowaliśmy Panu Bogu za piękny czas tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, która w tym roku była pod hasłem: "Pod opieką Matki - zanurzeni w wielkiej tajemnicy wiary"

Sztafeta 2 zielonej2020-08-20

12 reprezentantów naszej parafii miało w tym roku okazję fizycznie uczestniczyć w sztafetowym etapie pieszej pielgrzymki opolskiej, który dla dekanalnej grupy 2 zielonej został wyznaczony na odcinku Gwoździany - Zborowskie. W drogę wyruszyliśmy w czwartek  - 20 sierpnia. O godz. 9.30 uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele parafialnym w Krapkowicach, a potem autokarem dotarliśmy do Gwoździan, by stamtąd pieszo pokonać trasę 15 km do Zborowskiego. Grupa z wielkim entuzjazmem i radością podjęła marsz z modlitwą i pieśnią na ustach. Po 4 godzianch dotarliśmy do kościoła parafialnego w Zborowskiem, który był celem naszego odcinku. Tam pozdrowiliśmy Pana Jezusa i z Bożym błogosławieństwem trzeba było wracać do domu, choć tak naprawdę chciało się iść dalej. Miejmy nadzieję, że w przyszlym roku dane nam będzie wyruszyć znowu na cały szlak pielgrzymi.

Boże Ciało 20202020-06-11

Tegoroczną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przeżywaliśmy w inny sposób, ale również bardzo radośnie, podniośle i z wielkim zaangażowaniem oddaliśmy chwałęChrystusowi eucharystycznemu. Mszę św. o godz. 9.00 koncelebrował nasz ks. Proboszcz wraz z ks. Krzysztofem - dyrektorem radia Doxa. Po Mszy św. udaliśmy się w procesji teoforycznej wokół naszego kościoła parafialnego, gdzie przygotowane były przez parafian z poszczególnych wiosek cztery piękne ołtarze. Każdy z nich miał swoją szczególną wymowę. Pięknego uroku tegorocznej procesji nadawały kwietne dywany, które nieco inne były niż zazwyczaj, ale połączone były w jedną drogę, którą kroczył Pan Jezus niesiony w monstarncji przez kapłanów. Te kwietne chodniki przygotowywane były również przez mieszkańców wszystkich wiosek, a część przed głównymi wejściami do kościoła z napisem: "Święty Boże, święty mocny" usypała nasza parafialna młodzież - ministranci, lektorzy i marianki. Wielkie zaangażowanie w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała jest wyrazem naszej wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa pod postacią chleba i wina oraz wdzięczności za to, że mimo trudnego czasu epidemii, możemy gromadzić się na Mszy świętej.

1  2   3  ..  86  Starsze wydarzenia >

Aktualizacja: