Administrator strony WWW

Wyszukaj wydarzenia z roku
 1  2   3  ..  79  Starsze wydarzenia >

Pielgrzymka parafialna do Bieszczad2019-06-28

W dniach 28.06.-02.07.2019 zorganizowana została przez ks. Proboszcza parafialna pielgrzymka do Bieszczad. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Solinę, tamtejszą zaporę, później przepłynęliśmy statkiem Jezioro Solińskie, a wieczorem uczestniczyliśmy we mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku.

W następnym dniu odwiedziliśmy miasto Przemyśl, zwiedzając kościoły i zabytki miasta oraz podziwialiśmy krajobrazy bieszczadzkich gór, które są związane z historią tych stron.

Trzeciego dnia zwiedziliśmy Komańczę – miejsce interweniowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zwiedziliśmy drewniany kościół p.w. Św. Józefa, gdzie później została odprawiona msza św.. Tego samego dnia zwiedziliśmy miasto Sanok, gdzie główną atrakcją było Muzeum Budownictwa Ludowego, który jest największym skansenem w Polsce oraz Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych.

Wieczorem ostatniego dnia przy wspólnym ognisku i pieczenie kiełbasek pożegnaliśmy się z Bieszczadami wymieniając się wrażeniami z pielgrzymki.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Kalwarii Pacławskiej, gdzie przy Cudownym Obrazie Matki Boskiej Pacławskiej została odprawiona msza św. dziękczynna. W godzinach wieczornych wróciliśmy do Racławiczek radośni i szczęśliwy, a Księdzu Proboszczowi podziękowaliśmy za zorganizowanie pielgrzymki.

Uroczystość Bożego Ciała 20192019-06-20

Tegoroczną uroczystość Bożego Ciała przeżywaliśmy przy pięknej słonecznej pogodzie w duchu uwielbienia i wdzięczności Chrystusowi za dar Najświętszego Sakramentu. Uroczystej Eucharystii przy jednym z ołtarzy oraz procesji przewodniczył Biskup Pomocniczy Rudolf Pierskała, który wygłosił też słowo Boże.

Cieszymy się, że razem z nami Ks. Biskup mógł przeżywać tę piękną i bogatą w oprawę uroczystość. Niech Pan Jezus swoim błogosławieństwem hojnie obdarzy wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Drugi festyn parafialny2019-06-20

W słoneczne popołudnie Bożego Ciała mogliśmy parafialnie przedłużyć radość życia we wspólnocie dzięki zorganizowanemu po raz drugi festynowi parafialnemu. Atrakcji było wiele - od konkursu Mam Talent, przez występy muzyczne, wspólne biesiadowanie przy kawie i cieście. Frekwencja również dopisała mimo burzy, która na krótką chwilę wprowadziła atmosferę wprost z Titanica. Jednak Pan Bóg pobłogosławił nam do końca, gdyż festyn zakończył się tanecznie w późnych godzinach wieczornych.

Przyjęcie nowych ministrantów2019-06-14

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego - podczas piątkowej Mszy świętej do grona naszej Liturgicznej Służby Ołtarza zostało uroczystym obrzędem przyjętych 5 nowych ministrantów. Po złożeniu swojego ślubowania otrzymali nałożone przez Ks. Proboszcza kołnierze ministranckie. Życzymy im dużo radości i Bożego błogosławieństwa oraz zapału do służby przy ołtarzu Pana.

1  2   3  ..  79  Starsze wydarzenia >

Aktualizacja:    Projekt i wykonanie: