Administrator strony WWW

Serdecznie witamy na stronach Parafii Racławiczki

Na naszej witrynie chcemy przybliżyć wszystkim gościom odwiedzającym nasze strony, naszym wiernym, w szczególności tym przebywającym za granicą, wydarzenia, którymi żyje nasza parafia.

Intencje mszalne na dziś i jutro

[2019-02-16] Sobota

7:00
Za + Augusta i Matyldę Wieja, ich rodziców, Zofię i Pawła Białek, pokr. i dusze w czyśćcu cierpiące. (Dz)
10:00
Pogrzeb + Hildegardy Augustyn
12:00
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Erny Honisz z okazji 80 urodzin. (Ścig)

[2019-02-17] Niedziela - VI Niedziela zwykła

7:00
Za + ojca cystersa Czesława Kopacz, jego rodziców i rodzeństwo. (Racł)
8:45
Do Bożej Opatrzności o zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę MB dla Michała z okazji 4 urodzin oraz o łaskę wiary, zgodę i miłość w rodzinach Złotnik, Muller i Mazurek. (Dz)
10:30
Za + Elżbietę Florian, rodziców, teściów i rodzeństwo. (Racł)
15:00
Nabożeństwo –celebracja liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania.

Krótko o parafii

Parafia Racławiczki w administracji kościelnej przynależy do dekanatu krapkowickiego, który jest jednym z 36 dekanatów wchodzących w skład diecezji opolskiej.

Parafia Racławiczki liczy obecnie 1526 wiernych (wg stanu na koniec roku 2018), którzy są mieszkańcami czterech wiosek:

• Racławiczki (641 parafian),
  • Dziedzice (364 parafian),
  • Ścigów (279 parafian),
  • Smolarnia (164 parafian)
oraz dwóch przysiółków:
  • Serwitut (62 parafian),
  • Kopalina (16 parafian).

Wierni gromadzą się w kościele parafialnym w Racławiczkach, który w roku 2005 obchodził dwusetną rocznicę swego istnienia.

Obecnym proboszczem w parafii jest ks. Marcin Wilczek, który jest wśród nas od 24 sierpnia 2016 roku.

Ostatnie zmiany

Aktualizacja:    Projekt i wykonanie: