Konto:

Wyszukaj wydarzenia z roku
 < Nowsze wydarzenia  1   2  3  ..  86  Starsze wydarzenia >

Triduum i Wielkanoc 20202020-04-12

Tegoroczne święta Wielkanocne miały wymiar bardzo domowy i rodzinny. Tylko nielicznym dane było uczestniczyć w kościele we Mszy świętej w Niedzielę Zmartwychwstania czy Poniedziałek Wielkanocny. Dzięki transmisjom internetowym i telewizyjnym mogliśmy włączyć się w udział w świątecznej Eucharystii.

I choć zabrakło obrzędu poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w kościele, to staraliśmy się, by największą w roku liturgicznym Uroczystość Zmartywychwstania Pańskiego przeżyć radośnie wśród swoich najbliższych. Z pewnością pomagały nam w tym wszelkie dekoracje wielkanocne - te w kościele, a  także te przygotowane w domach przez dzieci, które prezentujemy w galerii.

Triduum Paschalne - Boże Groby2020-04-10

W Wielki Piątek, na zakończenie liturgii Męki Pańskiej, Najświętszy Sakrament przenoszony jest do Bożego Grobu, przy którym do późnych godzin wieczornych i przez całą Wielką Sobotę gromadzą się wierni na adoracji.

Jakże inne w tym roku było przeżywanie  liturgii Wielkich Dni. Jednak w miarę możliwości parafianie przybywali przez całą Wielką Sobotę do kościoła parafialnego, by choć na krótką chwilę adorować Pana Jezusa.

Wiemy również, że w wielu rodzianch naszej parafii na ten czas przygotowywano specjalne dekoracje  - a wśród nich symboliczne groby Pana Jezusa. I choć w wielu przypadkach były one może budowane szczególnie dla dzieci i przez dzieci - także w zeszytach z religii -  to z pewnością pomogły pobożnie przeżyć te wielkie i ważne dni z rodziną w Kościele Domowym.

Koncert kolęd zespołu "Nad ziemią"2020-01-26

Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Nad Ziemią” z parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku.

Bal przebierańców "Między niebem a ... "2020-01-25

Tegoroczny parafialny bal karnawałowy dla dzieci i młodzieży odbył się pod bardzo zagadkowym hasłem. Stąd też na balu pojawiły się dzieci w bardzo różnych przebraniach, które związane były z rzeczywistością niebieską, ziemską i piekłem. Wszystkich przywitał św. Piotr z dużym kluczem - a w postać tego świętego wcielił się nasz Ks. Proboszcz. I chociaż wydawać by się mogło, że stworzenia z tych różnych światów nie potrafią żyć razem w zgodzie, to jednak nasz bal był dowodem na to, że potrafimy stworzyć piękną wspólnotę radości i przyjaźni. A optymizmem napawa fakt, że dobro zwycięża, bo aniołowie i święci stanowili na balu znaczną przewagę. Dziękując za tegoroczną wspaniałą zabawę, zapraszamy już za rok na 5 bal karnawałowy. Ciekawe tylko - pod jakim hasłem...? 🙂

< Nowsze wydarzenia  1   2  3  ..  86  Starsze wydarzenia >

Aktualizacja: