Przewodnik po kościele parafialnym - część 2

W świątyni znajdują się dwa ołtarze boczne. W ołtarzu po lewej stronie umieszczony jest obraz Serca Pana Jezusa. Obraz w prawym ołtarzu jest późnobarokowy wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem z XVIII w. Nad ołtarzami widnieją malowidła przedtawiające sceny z życia patronki kościoła. Malowidło nad lewym ołtarzem przedstawia scenę ukazania się Chrystusa Zmartwychwstałego Marii Magdalenie. Drugie malowidło ukazuje scenę gościny Jezusa w domu Łazarza w Betanii z postacią zasłuchanej Marii i usługującej Marty.

Zakup obrazów Drogi Krzyżowej umieszczonych na ścianach nawy głównej datowany jest na rok 1922, a ich poświęcenie odbyło się 29 lipca 1922 r.

Nad stacjami Drogi Krzyżowej zawieszone są figury przedstawiające świętych. Po prawej stronie są to św. Antoni, św.Franciszek i św.Alojzy, natomiast po lewej św.Teresa od Dzieciątka Jezus, św.Józef i św.Juda Tadeusz

Sufit nawy głównej zdobi wielkie malowidło, które przedstawia scenę wskrzeszenia Łazarza. W czasie II wojny światowej zostało ono uszkodzone wskutek eksplozji bomby, która wyrwała w suficie otwór o średnicy ok. 2m. Malowidło to zostało odnowione podczas renowacji kościoła w latach 1950-1952.

W tylnej części nawy głównej w środkowej części chóru wbudowane są organy, które wykonane zostały przez firmę Schlag u.Sohne Schweidnitz. Na chórze po obu stronach organów umieszczone są figury św. Jacka i bł.Bronisławy

W tylnej części kościoła, po lewej stronie, znajduje się kaplica boczna z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, zakupiony przez ks.Antoniego Kujawę wraz z dwoma innymi obrazami św.Kingi i św.Kazimierza, które znajdują się po obu stronach nawy głównej.