< Nowsze wydarzenia  1  ..  87   88  89  ..  114  Starsze wydarzenia >

Kolędowanie w Kórnicy2014-01-05

5 stycznia 2014 r. dzieci naszej parafii kolędowały w kościele parafialnym pw. Św. Fabiana i Św. Sebastiana w Kórnicy.

W ramach popołudniowego nabożeństwa przez śpiew kolęd i montaż słowny miały okazję podzielić się radosną nowiną o Bożym Narodzeniu z mieszkańcami parafii ich klasowej wychowawczyni oraz uczcić Dzieciątko Boże.

Po skończonym nabożeństwie czekał na nich słodki poczęstunek, a przed wyjazdem do domów odwiedzili piękną szopkę zbudowaną na jednej z tamtejszych posesji.

Żywa szopka w Dziedzicach2013-12-29

Z inicjatywy mieszkańców Dziedzic na boisku szkolnym w tej wiosce wybudowana została szopka, w której wraz ze Św. Rodziną znalazły się żywe zwierzęta.

Małe Betlejem w Dziedzicach zgromadziło na wspólnym kolędowaniu bardzo wiele ludzi w niedzielę św, Rodziny 29 grudnia o godz. 15.00. Przybyli nie tylko nasi parafianie, ale i mieszkańcy okolicznych wsi.

Kolędowaniu przewodniczyły dzieci naszej parafii w roli aniołów. Była przedstawiona przez Marianki historia archanioła Gabriela, który nie chciał zwiastować, ale dzięki bardzo przekonywującym zastępom anielskim, udał się do Maryi i cud Bożego Narodzenia mógł się wydarzyć.

Młodsze anioły wychwalały swoim śpiewem i grą na instrumentach nowonarodzone Dziecię Jezus. Licznie zebrani ludzie bardzo chętnie włączali się w śpiew kolęd, którym przygrywała nasza parafialna orkiestra. Zakończono wspólnym śpiewem kolędy "Cicha noc" w kilku językach.

Dzięki niezwykłej scenerii i pięknej pogodzie grudniowej tegoroczna niedziela Św. Rodziny była piękną okazją do rodzinnego kolędowania i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

Świętych Młodzianków i rozesłanie kolędników misyjnych2013-12-28

1 grudnia 2013 roku rozpoczął się Rok Rodziny w Metropolii Górnośląskiej, którego hasło brzmi: "RODZINA MIŁOŚCIĄ WIELKA". Będzie trwał aż do 28 grudnia 2014r.

Coroczne wspomnienie najmłodszych męczenników - młodzianków betlejemskich - gromadzi w naszym kościele najmłodszych parafian wraz z ich rodzicami. Po Mszy Św. w ich intencji sprawowanej Ks. Proboszcz udziela specjalnego błogosławieństwa tym najmniejszym.

Dzień ten w naszej parafii jest również dniem kolędowania misyjnego. W tym roku Maryja, Józef, anioł z gwiazdą i król odwiedzali mieszkańców naszej parafii spod numerów nieparzystych. A ofiary składane kolędnikom w tym roku przeznaczone będą dla dzieci w Kongo.

Kolędowanie w Domie Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Grabinie2013-12-19

Zachęceni podczas tegorocznych rorat, aby poszerzać nasze serca, z dniem 6 grudnia rozpoczęliśmy akcję dobroczynną w naszej szkole, która skierowana była do mieszkanek domu pomocy społecznej w Grabinie.

19 grudnia uczniowie naszej szkoły odwiedzili podopiecznych domu pomocy społecznej i w anielskich strojach zanieśli tam radosną nowinę o Bożym Narodzeniu przez śpiew kolęd i poezję świąteczną.

Radości i wzruszeń było wiele i mieliśmy okazję doświadczyć, że "więcej radości jest w dawaniu niż w braniu"!

< Nowsze wydarzenia  1  ..  87   88  89  ..  114  Starsze wydarzenia >