< Nowsze wydarzenia  1  ..  86   87  88  ..  114  Starsze wydarzenia >

Kiermasz wielkanocny2014-03-23

Na III niedzielę Wielkiego Postu Dzieci Maryi naszej parafii przygotowały kiermasz palm i innych ozdób wielkanocnych.

Najpierw same zajęły się zbieraniem palm i ozdabiały je w barwne wiązanki, które przygotowały dla parafian na Niedzielę Palmową. Wśród innych symboli, które pomagają przeżywać święta Wielkanocne były kartki świąteczne, paschaliki na stół wielkanocny i w różny sposób ozdobione jajka.

Kiermasz cieszył się zainteresowaniem wśród parafian. Wszystkim serdecznie dziękujemy za złożone ofiary, a "Mariankom" i ich rodzinom za zaangażowanie i wkład pracy w przygotowanie kiermaszu.

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej - ŻAK 20142014-03-13

Każdego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej ŻAK. W tym roku również dzieci z klasy V i VI przystąpiły do napisania testu konkursowego, którego tematyka obejmowała wybrane fragmenty Pisma Św.

Hasłem tegorocznego konkursu było: "Odkrywamy Pismo Święte. Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie”.

Etap szkolny wyłonił 5 uczniów, którzy pomyślnie przeszli w listopadzie przez etap rejonowy w Kędzierzynie Koźlu i dostali się do finału diecezjalnego.

Etap finałowy odbył się 13 marca w Muzeum Diecezjalnym w Opolu. Wyniki testu dla naszych dzieci okazały się bardzo pomyślne. Spośród całej piątki dwoje: Emilia i Michał zasłużyło na miano laureatów, a troje: Dominika, Paulina i Julia na miano finalistów ŻAKA 2014.

Gratulujemy naszym laureatom i finalistom wiedzy biblijnej i dziękujemy za wkład, który włożyli w lekturę i poznawanie ksiąg Pisma Św., a zwłaszcza Ewangelii wg św. Łukasza.

Szczegółowe wyniki do wglądu na stronie Diecezji Opolskiej.

Bal karnawałowy2014-02-27

W tegoroczny "tłusty czwartek" - 27. 02. 2014r., który przypadł w czasie ferii zimowych zorganizowany został bal karnawałowy dla dzieci zaangażowanych przy naszej parafii.

Na zabawę karnawałową przybyli ministranci, schola i marianki przebrani w postacie z bajek lub filmów.

Pomysły na stroje były przeróżne, a ich prezentacja odbyła się przy muzyce i poprzez zagadkę na temat swojego bohatera. Był Piotruś Pan, księżniczki, Harry Potter, groszek, Miki Maus, bestia szukająca swojej Pięknej i wiele innych ciekawych postaci.

Bohaterowie bawili się wspaniale. Na otwarcie był polonez, następnie kotylionowy walczyk, taniec z miotłą, krążąca paczka i mnóstwo zabaw integracyjnych, przy których humory dopisywały wyśmienicie.

Na poczęstunek nie mogło zabraknąć pączków i faworków, a na kolację były pyszne kanapki.

Karnawał zakończony został w naszej parafii udaną imprezą!!!

Nabożeństwo kolędowe przygotowane przez dzieci2014-01-19

W niedzielę 19 stycznia 2014r. podczas nabożeństwa popołudniowego dzieci kolędowały przy żłóbku w kościele parafialnym.

Przygotowały na to popołudnie kolędy na różnych instrumentach, śpiewały w różnych językach i opowiadały świąteczne historie.

Poprzez żywy udział w tym nabożeństwie dzieci wraz z całymi rodzinami miały okazję złożyć hołd nowonarodzonemu Zbawicielowi.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  86   87  88  ..  114  Starsze wydarzenia >