< Nowsze wydarzenia  1  ..  85   86  87  ..  114  Starsze wydarzenia >

Niedziela Palmowa w naszej parafii2014-04-13

W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia.

Poświęcenie palm było na każdej Mszy Św., ale uroczysta procesja z palmami odbyła się przed Mszą Św. o godz. 10.30. Wierni zgromadzeni z barwnymi palmami zebrali się na cmentarzu, gdzie wysłuchali fragmentu Ewangelii opisującego triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, następnie Ks. Proboszcz poświęcił palmy i ze śpiewem na ustach procesja ruszyła do kościoła, by uczestniczyć w Eucharystii.

Po południu odprawione zostało nabożeństwo Gorzkich Żalów, a po nim Dzieci Maryi wraz ze swoimi rodzicami przygotowały stoisko z wypiekami wielkanocnymi. Były baranki wielkanocne, zajączki i barwne babki, które przygotowane zostały z myślą o koszykach z pokarmami do poświęcenia w Wielką Sobotę.

Niech bogactwo symboli wielkanocnych oraz bogate w treść wydarzenia poszczególnych dni pomogą wszystkim parafianom w głębokim duchowym przeżyciu Triduum Paschalnego oraz świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Droga Krzyżowa w Dobrej2014-04-12

Tradycyjnie w przeddzień Niedzieli Palmowej młodzież, i nie tylko, naszego dekanatu spotkała się na drodze krzyżowej w Dobrej. Odbyła się ona w parku obok kościoła. Wyruszyła z parkingu obok szkoły i tam krzyż wzięli na swoje ramiona przedstawiciele naszej parafii.

Według ustaleń księży dekanatu obowiązkowo uczestniczą w niej uczniowie ostatniej klasy gimnazjalnej jako bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania, które mają przyjąć 13 maja w parafii Komorniki. Z galerii zdjęć dowiemy się którzy z nich uczestniczyli w tej drodze krzyżowej. Ale, że do dźwigania krzyża podeszli też dorośli parafianie, krzyż okazał się "za krótki" dla wszystkich. Musieli go nieść aż do IV stacji, choć od drugiej zapowiadane były inne parafie.

W imieniu uczestników tego nabożeństwa rozważanie wyznaczone dla naszej parafii przy stacji I, przekazała Zuzanna Wieja, tegoroczna maturzystka.

Gala wręczenia nagród - ŻAK 20142014-04-10

10 kwietnia w auli Wydziału Teologicznego w Opolu miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród laureatom tegorocznych konkursów wiedzy religijnej na różnych szczeblach.

Po pomyślnym napisaniu finału diecezjalnego na liście laureatów ŻAKA 2014 znalazła się Emilia, która zajęła II miejsce i Michał.

W gimnazjalnym etapie pomyślny wynik zajęła po raz trzeci Ola, która również była laureatką nagrodzoną na gali, którą zaszczycił swoją obecnością Biskup Ordynariusz Andrzej Czaja.

Bogatą galerię zdjęć można zobaczyć na opole.gosc.pl.

Naszym dzieciom gratulujemy sukcesów i niech one będą zachętą do zdobywania nowej wiedzy.

Zakończenie Peregrynacji Relikwii bł. Karoliny Kózkówny2014-03-30

30 marca - w IV niedzielę Wielkiego Postu w kościele seminaryjno - akademickim w Opolu odbyły się uroczystości kończące peregrynację relikwii bł. Karoliny w naszej diecezji.

Na uroczystą Mszę św. zaproszone były wszystkie parafie, które gościły relikwie patronki młodzieży.

Delegacja Dzieci Maryi ze sztandarem brała udział w uroczystościach, podczas których zatwierdzona została w naszej diecezji działalność "Apostolstwa bł. Karoliny", do którego mogą należeć dzieci po I Komunii św., młodzież, dorośli i całe rodziny.

Podczas darów ofiarnych na ołtarzu została złożona Księga próśb i podziękowań, do której wpisywano liczne intencje. Właśnie ta księga stała się inspiracją do założenia Apostolstwa bł. Karoliny, którego diecezjalnym moderatorem jest proboszcz Jełowej - ks. Helmut Piechota.

Na pamiątkę nawiedzenie relikwii każda parafia otrzymała obraz z wizerunkiem bł. Karoliny Kózkówny.

Zapraszamy do przeczytania artykułu i obejrzenia zdjęć na opole.gosc.pl.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  85   86  87  ..  114  Starsze wydarzenia >