< Nowsze wydarzenia  1  ..  95   96  97  ..  114  Starsze wydarzenia >

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny2012-12-08

8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest świętem patronalnym wspólnoty Dzieci Maryi. Każdego roku w tę uroczystość do tej wspólnoty wstępują dziewczynki po I Komunii św., które po złożeniu przyrzeczenia otrzymują medalik Niepokalanej na różowej wstążce. Starsze dziewczęta tego dnia odnawiają swoje przyrzeczenia i zmieniają medalik na zieloną albo już niebieską wstążkę. Od kilku lat tego dnia dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymują swoje medaliki lub krzyżyki, które po poświęceniu nakładają im rodzice.

Rocznica poświęcenia kościoła - rozpoczęcie Roku Wiary2012-11-24

11 października tego roku w całym Kościele zainaugurowany został Rok Wiary. Okazją do tego jest 50-ta rocznica Soboru Watykańskiego II i 20-ta rocznica wydania Katechizmu Kościoła Katolickiego. W naszej parafii przeżywanie Roku Wiary rozpoczęliśmy w Niedzielę Kiermaszową podczas Mszy Św. Oprawa liturgiczna tej niedzieli była niezwykle uroczysta - w procesji wniesiono Ewangeliarz, Katechizm Kościoła Katolickiego i Dokumenty Soborowe. Wezwania modlitwy wiernych czytane były przez przedstawicieli różnych stanów - dzieci, młodzież i dorosłych. Natomiast podczas przygotowania darów ofiarnych na ołtarz przyniesiono najstarszą księgę chrztów naszej parafii - z roku 1768. W tę niedzielę rozpoczęliśmy też na terenie naszej parafii "sztafetę różańcową". Wszystkim parafianom życzymy owocnego przeżywania Roku Wiary.

Dożynki parafialne 20122012-09-30

W ostatnią niedzielę września przeżywaliśmy w naszej parafii dożynki - dziękczynienie za tegoroczne plony. W tym roku oprawę tej uroczystości - koronę żniwną, dekoracje w kościele i przed kościołem, procesję z darami i oprawę liturgiczną przygotowali mieszkańcy Racławiczek.

Piesza pielgrzymka do Częstochowy2012-08-01

W tym roku również grupa parafian wzięła udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która trwała od 31 lipca do 4 sierpnia. Mimo wielkiego upału pielgrzymowaliśmy dzielnie, w czym pomagali nam mieszkańcy miejscowości, w których mieliśmy postoje i noclegi, a także nasze rodziny, które na trasie nas odwiedzały. Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszył św. Józef i bł. Karolina Kózkówna, której relikwie niesione były w grupach aż na Jasną Górę.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  95   96  97  ..  114  Starsze wydarzenia >