< Nowsze wydarzenia  1  ..  94   95  96  ..  114  Starsze wydarzenia >

Spotkanie kolędników misyjnych w Opolu2013-01-19

Już od 2005 roku tradycją naszej parafii jest akcja Kolędników Misyjnych, którzy po Bożym Narodzeniu odwiedzają nasze domy z życzeniami. W tym roku razem z ministrantami zastąpili oni odwiedziny duszpasterskie Ks. Proboszcza i w dniach od 27 do 31 grudnia 2012 roku zapukali z kolędą do wszystkich mieszkańców parafii, którzy mieli okazję złożyć ofiary na misje. 6 stycznia 2013 r. Ks. Proboszcz sprawował Eucharystię w intencji wszystkich kolędników i ich rodzin. Natomiast 19 stycznia 2013 r. cała grupa zaprezentowała się na VIII Diecezjalnym Przeglądzie Kolędników Misyjnych w Opolu w auli seminaryjnej, gdzie nie zabrakło radości i dzielenia się dobrą nowiną o Bożym Narodzeniu. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie się w akcję tegorocznego kolędowania misyjnego z nadzieją, że nie zabraknie chętnych w przyszłym roku.

Nabożeństwo kolędowe dzieci2013-01-13

Tradycją już w naszej parafii jest kolędowanie dzieci dla Dzieciątka przy żłóbku, co ma miejsce w jedną z niedziel styczniowych. W tym roku odbyło się to w niedzielę Chrztu Pańskiego. Przy licznie zgromadzonych wiernych dzieci prezentowały kolędy na różnych instrumentach i śpiewały kolędy po niemiecku i po włosku. Tegorocznym artystom serdecznie dziękujemy za udział w kolędowaniu i serdecznie zapraszamy nowych w następnym roku.

Roraty 20122012-12-22

Msze Św. roratnie to niezwykłe w roku liturgicznym spotkania, na które szczególnie chętnie uczęszczają wszystkie dzieci. Dzięki programom proponowanym przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego rozważania mocno angażują wszystkich najmłodszych, ale też i dorośli w nich uczestniczą. Tegoroczne hasło: "Poszli w ciemno - za Światłem" bardzo wyraźnie zabrzmiało w naszym kościele w zawołaniu roratnim i w piosence o tym samym tytule. Ojcowie Oblaci, którzy starali się ukazać dzieciom sylwetki świętych, starali się aktywizować dzieci podczas swoich rozważań, co za każdym razem można było zauważyć, kiedy dzieci chętnie zgłaszały się do odpowiedzi, a na koniec okazało się, że zapamiętane zostały wszystkie sylwetki świętych. Niezwykłą aktywnością wykazały się też dzieci naszej parafii w czasie codziennych audycji roratnich w radio PLUS i prawie co drugi dzień na antenie można było posłuchać odpowiedzi i pozdrowień naszych najmłodszych parafian - spisali się na medal! Dziękujemy wszystkim uczestnikom rorat za świadectwo żywej i pełnej radości wiary. Niech Boża Dziecina wszystkich obdarza swoimi łaskami.

Spotkanie opłatkowe Dzieci Maryi i Liturgicznej Służby Ołtarza2012-12-16

W trzecią niedzielę adwentu - Niedzielę GAUDETE po nabożeństwie popołudniowym w budynku Caritasu na dorocznym spotkaniu opłatkowym wraz z zastępującym Ks. Proboszcza - Ojcem Franciszkiem zebrała się gromadka Dzieci Maryi, ministrantów, lektorów i schola. W ten sposób rozpoczęliśmy jakby już świętowanie Bożego Narodzenia. Po wspólnej modlitwie była okazja by przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Zaś przy zastawionym słodyczami stole był czas radosnych rozmów. Nie zabrakło też pogodnych konkursów o tematyce świątecznej, w których każdy uczestniczył z ochotą.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  94   95  96  ..  114  Starsze wydarzenia >