< Nowsze wydarzenia  1  ..  82   83  84  ..  114  Starsze wydarzenia >

Gościmy pieszych pielgrzymów2014-08-18

Jak co roku pielgrzymi grup nyskich zdążający na Jasną Górę w poniedziałkowy poranek zatrzymali się w naszej parafii na śniadaniowym postoju.

Ze śpiewem na ustach wkroczyli do naszej miejscowości, a my powitaliśmy ich otwartymi sercami i przygotowanym poczęstunkiem obok Domu Kultury.

Były przeróżne smakołyki i napoje, którymi częstowali się pielgrzymi. Znaleźli również siły na tańce i serdeczne rozmowy, a przed odejściem dziękowali oraz modlili się w intencji całej naszej parafii.

Odpust parafialny 20142014-07-20

Naszą tegoroczną uroczystość odpustową ku czci św. Marii Magdaleny przeżywaliśmy w piękną upalną niedzielę 20 lipca.

Poprzez sakrament pokuty i sobotni parafialny dzień chorych przygotowywaliśmy się duchowo do naszego parafialnego święta.

Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył O. Paweł - Oblat Maryi Niepokalnej, a razem z nim Eucharystię koncelebrował ks. Waldemar.

Na tę okazję pięknie udekorowano kościół kwiatami oraz przygotowano sztandary, poduszki i figury, by po sumie dać hołd Chrystusowi eucharystycznemu w procesji wokół kościoła. Nie zabrakło też odpowiedniej oprawy liturgiczno - muzycznej, którą podkreślili lektorzy, ministranci, nadzwyczajni szafarze Komunii św., a na chórze nasza schola parafialna i orkiestra.

Wszystkim za zaangażowanie serdecznie dziękujemy mając nadzieję, że nasza patronka - św. Maria Magdalena - będzie nam u Boga wypraszała potrzebne łaski.

Wakacyjna pielgrzymka ministrantów, scholi i marianek2014-07-01

Wakacyjny miesiąc lipiec zaangażowane dzieci naszej parafii rozpoczęły pielgrzymko-wycieczką zorganizowaną przez Ks. Proboszcza.

Pierwszym celem naszej podróży było sanktuarium św. Józefa w Prudniku - lesie, gdzie sprawowana była Msza Św. w naszej intencji i naszych rodzin. Tam też moglismy usłyszeć o historii powstania tego miejsca oraz o więzionym Prymasie Stefanie Kard. Wyszyńskim. Po czym mozna było zobaczyć celę, w której Prymas byŁ więziony.

Nastepnie udaliśmy się w dalszą drogę do Polanicy, gdzie celem był klasztor Ojców Sercanów. U nich pomodliliśmy się w kaplicy pw. Chrystusa Króla i zwiedziliśmy bogate w eksponaty muzeum misyjne.

Dalsza część dnia przebiegała bardzo rekreacyjnie na różnorodnych grach i zabawach na powietrzu. Jak na czas mistrzostw przypadło, nie mogło zabraknąć piłki nożnej naszych ministrantów.

O pokarm ciała też nie trzeba bylo się martwić. Były dwa kosze rogalików upieczone przez nasze mamy, a potem pyszne kiełbaski z grilla, nad którym czuwali nasi panowie.

Humory wszystkim dopisywały, śpiewom i żartom nie było końca - aż żal było kończyć naszą wakacyjną wycieczkę. Na koniec były też lody dla ochłody.

Niech te radosne przeżycia pozostaną na długo w naszej pamięci i ubogacają naszego ducha na dalszą część wakacji oraz stana się zachętą do zaangażowania w życie parafialne.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała2014-06-26

Tradycyjnie już na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcane są w kościołach wianki i bukiety z kwiatów i ziół. Tego dnia wszystkie dziewczynki przychodzą na Mszę Św. przystrojone w piekne, zdobne wianki, które co roku są piękniejsze, a niektóre są tak bogate, że przypominają korony.

W tym roku też coraz więcej chłopców zachęconych przez Ks. Proboszcza przyszło do kościoła z kwietnymi butonierkami przypiętymi do koszul. Mamy nadzieję, że tradycja ta będzie pięlęgnowana każdego roku. Na zakończenie udziału w codziennej Eucharystii i procesji dzieci zostały nagrodzone slodkimi lizakami.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  82   83  84  ..  114  Starsze wydarzenia >