< Nowsze wydarzenia  1  ..  81   82  83  ..  114  Starsze wydarzenia >

Światowy Dzień Misyjny2014-10-19

Tegoroczną niedzielę misyjną przeżywaliśmy 19 października.

Oprawę liturgiczną Mszy Św. o godz. 10.30 przygotowały nasze "Marianki". Czytały czytania i modlitwę wiernych, a następnie inicjowały procesję z darami ofiarnymi.

W procesji z darami przedstawiały ludność poszczególnych kontynentów, ich bogactwa i trudności codziennego życia i wszystko to złożone zostało na ołtarzu wraz z chlebem i winem.

I tak po kolei:

- żółta świeca i ryż to dar Azji;

- zielona świeca i owoce to dar Afryki;

- czerwona świeca i kukurydza to dar Ameryki Północnej i Południowej;

- niebieska świeca i kwiaty to dar Australii i Oceanii;

- biała świeca i Biblia to dar Europy;

Niedziela misyjna była tez okazją do rozpoczęcia inicjatywy duchowej adopcji dziecka z Afryki, którą podjęły dziewczęta z grona Dzieci Maryi. We współpracy z franciszkańskim ośrodkiem misyjnym na Górze Św. Anny włączyły się do dzieła "Dać im nadzieję", który polega na materialnej pomocy dzieciom z Afryki, by mogły podjąć edukację. Środki przesłane zostaną przeznaczone na najważniejsze potrzeby kontynuowania nauki: na przybory szkolne, książki, ubrania i żywność. Naszą podopieczną z Afryki jest 14-letnia Rasamba Nabaloum z Burkina Faso. Mieszka na terenie  misji franciszkańskiej w Korsimoro, gdzie od 10 lat pracują Ojcowie Franciszkanie.

Dożynki parafialne 20142014-09-28

Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę września przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość dożynkową. Tegoroczną oprawę podziękowania za plony przygotowali mieszkańcy Ścigowa.

W uroczystej procesji do kościoła przyniesiono koronę żniwną oraz plony ziemi. Dekoracje kościoła przypominały, że "Boże z Twoich rąk żyjemy".

Serdecznie dziękujemy parafianom Ścigowa i Kopaliny za wkład pracy i zaangażowanie w przygotowanie parafialnej uroczystości dożynkowej.

Diecezjalna pielgrzymka Dzieci Maryi na Górę Świętej Anny2014-09-27

W ostatni weekend września 12-osobowa grupa Marianek z naszej parafii wzięła udział w trzydniowej pielgrzymce Dzieci Maryi na Górę św. Anny. W całej pielgrzymce uczestniczyło ok. 700 Dzieci Maryi - w tym 4 Marianów. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: "Rodzina Bogiem silna".

Czas pielgrzymki od piątkowego popołudnia aż do niedzielnego poranka był niezwykle bogaty w różnego rodzaju interesujące zajęcia. Naszym Mariankom czas zapewniały między innymi: codzienna Eucharystia, spotkania w grupach wiekowych, różnorodne modlitwy oraz pogodne wieczory.

Najważniejszym punktem pielgrzymki była sobotnia Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Rudolfa Pierskały, w której grupy uczestniczyły ze swoimi sztandarami. Nasz nowy sztandar "odbył" w tym roku swoją pierwszą pielgrzymkę na Górę Św. Anny winklaughing Podczas tej Mszy Św. Ks. Biskup wręczał wyróżnienia- w tym roku dyplom z naszej parafii otrzymała Dorota, czego jej serdecznie gratulujemy!!!innocent

Podsumowaniem pielgrzymki była niemniej uroczysta niż sobotnia, Eucharystia niedzielna, której przewodniczył diecezjalny duszpasterz Marianek - Ks. Mariusz Sobek. Nasze dziewczyny na tę Mszę Św. przygotowały i odczytały wezwania modlitwy wiernych. Po niej wszystkie dziewczęta z niezapomnianymi wspomnieniami wyjechały do swoich domów.

X Zjazd misyjny dzieci w Nysie2014-09-20

Na zakończenie Tygodnia Wychowania grupa 22 dzieci naszej parafii wzięła udział w X zjeździe misyjnym przygotowanym przez zgromadzenie Ojców Werbistów w Nysie.

Po przyjeździe do Nysy zostaliśmy zapisani do grupy kontynentalnej - tym razem należeliśmy do Australii i Oceanii. Zewnętrznym znakiem tej  grupy były niebieskie koszulki i pomalowane na niebiesko twarze.

Po rozśpiewaniu odbyło się spotkanie z jednym z misjonarzy, który przybliżał dzieciom życie ludzi na danym kontynencie. Kulminacyjnym punktem zjazdu była Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Pawła Stobrawy, podczas której szczególny charakter misyjny miała procesja z darami ofiarnymi.

Po Mszy Św. był poczęstunek, spektakl teatralny i misyjna loteria fantowa. Na koniec w niebo puszczone zostały balony w kolorach kontynentów, które symbolizowały modlitwy wznoszone do Pana Boga.

Każdy z uczestników zjazdu wrócił do domu zadowolony i pełen radości płynącej ze spotkania, a pamiątki, które otrzymaliśmy na pewno będą zachęcały do modlitwy w intencji misji i misjonarzy.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  81   82  83  ..  114  Starsze wydarzenia >