< Nowsze wydarzenia  1  ..  80   81  82  ..  114  Starsze wydarzenia >

Zakończenie rorat - Wigilia2014-12-24

Podczas porannej Mszy św. w dzień wigilijny podsumowaliśmy nasze tegoroczne roratnie spotkania, którym towarzyszyła św. Teresa z Avila.

Najmłodsi uczestnicy rorat zostali nagrodzeni przez Ks. Proboszcza za wierny i aktywny udział w codziennych Mszach Św. roratnich - każdy z nich otrzymał świateczną ozdobę na pamiątkę.

Na koniec w uroczystej procesji przeniesiono Dzieciątko Jezus do stajenki, by tam położyć Je do żłóbka, w którym witali Go już wszyscy podczas pasterki.

Adwentowe oczekiwanie2014-11-30

30 listopada rozpoczął się nowy rok kościelny i czas adwentowego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w pamiątce Jego narodzenia.

W tym czasie niezbędne są symbole, które towarzyszą temu okresowi liturgicznemu:

- wieniec adwentowy, którego świece przypominają nam o kolejnych niedzielach adwentu;

- roratka symbolizująca Maryję niosącą światu Jezusa - Światłość Świata;

- lampion, którym dzieci idące na roraty oświetlają drogę Jezusowi;

Wszystkie te symbole adwentowe oraz opłatki poświęcone zostały podczas niedzielnego nabożeństwa popołudniowego, które przygotowane było przez dziewczęta z grona Dzieci Maryi. Nabożeństwo poprzez rozważania, śpiewy i przedstawioną przypowieść o dziesięciu pannach oczekujących Oblubieńca wprowadziło parafian w klimat oczekiwania i czuwania na przyjście Pana.

Na tę niedzielę dziewczęta przygotowały kiermasz adwentowy, poprzez który można było wesprzeć akcję adopcji misyjnej Rasamby z Burkina Faso.

Wszystkim parafianom życzymy owocnego i błogosławionego przezycia adwentu razem ze św. Teresą z Avila. SOLO DIOS - BASTA! - BÓG SAM WYSTARCZY!

65 rocznica ślubu2014-11-16

W niedzielę kiermaszową, która co roku przypada w naszej parafii w niedzielę po św. Marcinie swoją uroczystość dziękczynną za 65 lat małżeństwa przeżywali Państwo Paweł i Hildegarda Augustin z Racławiczek.

Za długie lata wspólnego życia podziękowali na uroczystej Mszy Św. o godz. 10.30. Razem z nimi w tym dniu były ich dzieci z rodzinami.

Życzymy Szanownym Jubilatom wielu łask Bożych i zdrowia w drodze do kolejnych jubileuszy.

Zakończenie miesiąca różańca św.2014-10-31

"Skończone nasze rozważania" - tak zaśpiewaliśmy na ostatnim nabożeństwie różańcowym. Tegoroczne nabożeństwa w październiku dzięki inicjatywie Małego Gościa Niedzielnego poświęcone były modlitwie za rodziny.

Codziennie dzieci otrzymywały obrazek z wizerunkiem świętych lub błogosławionych dzieci, na którym podana była intencja do modlitwy różańcowej. Te intencje zawsze były czytane przez ministrantów lub Marianki przed rozpoczęciem modlitwy. I tak przez cały miesiąc.

Na zakończenie naszych spotkań różańcowych zrobione było grupowe zdjęcie z Ks. Proboszczem, które razem z podziękowaniem wysłaliśmy do redakcji Małego Gościa Niedzielnego.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  80   81  82  ..  114  Starsze wydarzenia >