< Nowsze wydarzenia  1  ..  79   80  81  ..  114  Starsze wydarzenia >

Wielki Post2015-03-22

Charakterystycznymi nabożeństwami, które pomagają nam w owocnym przeżywaniu okresu Wielkiego Postu są Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa.

Podczas tegorocznych niedzielnych nabożeństw Gorzkich Żalów zebrani mieli okazję, jako rozważań, wysluchać kolejnych odcinków rozmowy między tymi, którzy towarzyszyli Jezusowi od Ostatniej Wieczerzy w Wielki Czwartek aż do śmierci na Golgocie. Rozmowa między Markiem, Rode i Aleksandrem - synem Szymona Cyrenejczyka - odbywała się w tych miejscach, gdzie miały miejsce te wszystkie wydarzenia ostatnich chwil życia Jezusa.

Dziękujemy naszym lektorom, którzy w kolejne niedziele Wielkiego Postu przybliżali nam te sytuacje.

X Przegląd Kolędników Misyjnych2015-02-07

W sobotę 7 lutego w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu odbył się X Przegląd Kolędników Misyjnych, w którym udział wzięła również grupa kolędników z naszej parafii.

O godz. 10.00 uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Rudolfa Pierskały w intencji wszystkich kolędników naszej diecezjii. W kazaniu Ks. Biskup wielokrotnie podkreślał, że nie wyjeżdżając do krajów misyjnych na różne sposoby możemy nieść pomoc misjonarzom, którzy wyjechali do dalekich krajów. A sama akcja kolędowania misyjnego otworzyła serca nie tylko dzieci, którzy wyruszyli na ulice naszych parafii, ale także tych, którzy zechcieli kolędników przyjąć w swoich domach. Największą radość kolędnicy na pewno sprawili odwiedzając domy ludzi samotnych, chorych i starszych, co podkreślił bardzo mocno Ks. Biskup. Nasze dzieci są o tym głęboko przekonane, gdyż same doświadczyły tej radości ze spotkania z takimi mieszkańcami naszej parafii, którzy chcieli też chwili rozmowy z nimi i obdarowywali ich tym, co mieli.Wiele więc dobra przynosi kolędowanie misyjne. Przedstawiciele naszych kolędników zostali wybrani do odczytania dwóch wezwań modlitwy wiernych.

Po Mszy Św. każda z grup zaprezentowała swój program kolędowy, który został nagrodzony brawami i pamiątkowymi znaczkami, dyplomami i książkami dla każdego uczestnika przeglądu. Na koniec był też słodki poczęstunek.

Do domów wracaliśmy pobłogosławieni przez Ks. Biskupa w bardzo radosnych nastrojach, gdyż "więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" /Dz 20,35/ Mamy nadzieję na wspólne kolędowanie misyjne w przyszłym roku.

Relacja z przeglądu w Opolskim Gościu Niedzielnym

Nabożeństwo kolędowe przygotowane przez dzieci2015-01-18

Tradycją już w naszej parafii jest kolędowanie dzieci dla Dzieciątka przy żłóbku, co miało miejsce w niedzielę 18 stycznia 2015r. Podczas nabożeństwa popołudniowego dzieci kolędowały przy żłóbku w kościele parafialnym.

Serdecznie dziękujemy  tegorocznym artystom za udział w kolędowaniu i serdecznie zapraszamy nowych w następnym roku.

Żywa szopka w Dziedzicach2014-12-28

28 grudnia 2014r. w niedzielę Św. Rodziny odbyło się wspólne kolędowanie przy żywej szopce przygotowanej przez mieszkańców Dziedzic na boisku szkolnym.

Mimo mroźnej pogody na godz. 15 przybyło tam wiele ludzi - nie tylko z naszej parafii. Czas kolędowania rozpoczął Ks. Proboszcz powitaniem wszystkich oraz udzielił zgromadzonym błogosławieństwa.

Przy akompaniamencie naszej parafialnej orkiestry mogliśmy śpiewem kolęd uczcić Nowonarodzone Dzieciątko. Nasze Marianki zaś przez swój występ starały się ukazać zebranym, że nie choinka, bombki i prezenty są w te święta najważniejsze.

Organizatorzy zadbali również o strawę dla ciała. W takiej miłej atmosferze mogliśmy wspólnie przeżywać to popołudnie i wieczór.

Film wykonany przez Artura Przywarę

Relacja w Tygodniku Krapkowickim