< Nowsze wydarzenia  1  ..  78   79  80  ..  114  Starsze wydarzenia >

Niedziela rocznic I Komunii św.2015-05-10

Każdego roku w drugą niedzielę maja obchodzimy rocznice I Komunii Św.

W tym roku szczególnie to wydarzenie wspominali ci, którzy zaprosili do swojego serca po raz pierwszy Pana Jezusa rok temu, 5 i 10 lat temu. Przez uczestnictwo w Eucharystii podziękowali razem ze swoimi najbliższymi za możliwość przystępowania do Stołu Pańskiego. Na koniec wszystkim, którzy obchodzili swoje rocznice I Komunii Św., zrobiono grupowe zdjęcie.

I Komunia św. 20152015-05-03

Pierwsza niedziela maja tradycyjnie jest już w naszej parafii Uroczystością Komunijną dla dzieci, które po okresie katechetycznego przygotowania przystąpiły najpierw po raz pierwszy do sakramentu pokuty, by z czystymi sercami przystapić do stołu Pańskiego.

W tym roku 3 maja tę podniosłą uroczystość przeżywało 20 dzieci i ich rodziny. Do I spowiedzi dzieci te przystąpiły 30 marca. W tejże grupie było 11 dziewczynek i 9 chłopców.

Sama uczta eucharystyczna była przygotowana przez dzieci, które czytały czytania, śpiewały psalm, niosły dary ofiarne i przedstawiały prośby do modlitwy wiernych. Podczas popołudniowego nabożeństwa majowego miały one okazję wyrazić swoje dziękczynienie Chrystusowi eucharystycznemu oraz wszystkim, którzy pomogli im w przygotowaniu się do pierwszego spotkania z Panem Jezusem w Komunii św., a to uczynili razem w piosence "Słońce niech wschodzi tam gdzie Ty". Potem był czas na wspólne zdjęcia i wręczenie pamiątkowych obrazków dzieciom komunijnym.

Życzymy im, by starali się jak najczęściej korzystać z kluczyka do tabernakulum, który symbolicznie wręczył im Ks. Proboszcz na Mszy św. podczas kazania. Skoro po raz pierwszy już Pan Jezus otworzył dla nich te drzwiczki, niech sami nigdy nie rezygnują z zapraszania Go do swojego serca.

XIII Przegląd Scholi Liturgicznych "WRZOSOLA"2015-04-25

25 kwietnia we Wrzoskach po raz trzynasty organizowany był przegląd schol liturgicznych, w którym wzięły udział dziewczęta z naszej scholi parafialnej.

Do parafii pw. św. Józefa dotarły autokarem, razem ze scholą ze Strzeleczek. Tegoroczny przegląd przygotowany był w formie warsztatów śpiewaczych, które prowadziła p. Anna Szczędzina.

Podczas warsztatów dziewczęta uczestniczyły w szeregu wielu ćwiczeń emisyjnych, których celem była praca nad prawidłowym torem oddechowym podczas śpiewu i nad poprawnością dykcji. Kolejne ćwiczenia doprowadziły do powstania potężnego - złożonego z 17 schol parafialnych -  jednego zespołu czterogłosowego. Wszyscy uczestnicy warsztatów żywo angażowali się w przygotowane ćwiczenia i konkursy.

Po przerwie na posiłek była druga część spotkania, którą poprowadziły siostry służebniczki z Leśnicy, w związku z przeżywanym obecnie Rokiem Życia Konsekrowanego. Po aktywnej prelekcji na temat powołania i zgromadzeń zakonnych była adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów, upominków i symbolicznych kwiatów każdemu uczestnikowi "Wrzosoli 2015".

Wróciłyśmy do domów ubogacone o nowe umiejętności, nowe pieśni i większy zapał do pracy nad rozwojem naszej scholi parafialnej.

Relacja z przeglądu w Opolskim Gościu Niedzielnym

Relacja w TVP Opole

Niedziela Palmowa2015-04-02

W Niedzielę Palmową - 29 marca - Dzieci Maryi przygotowały kiermasz wypieków do wielkanocnego koszyka.

Parafianie mieli okazję zakupić baranki, zajączki i barwne babki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży wypieków wilekanocnych przeznaczony będzie dla adoptowanej przez nasze Marianki dziewczynki z Burkina Faso oraz na coroczną pielgrzymkę Dzieci Maryi na Górę Św. Anny.

Dzieci Maryi dziękują wszystkim parafianom, którzy odwiedzili nasze stoisko wielkanocne.smile

< Nowsze wydarzenia  1  ..  78   79  80  ..  114  Starsze wydarzenia >