< Nowsze wydarzenia  1  ..  77   78  79  ..  114  Starsze wydarzenia >

I Diecezjalne zawody wędkarskie Liturgicznej Służby Ołtarza2015-05-30

Z inicjatywy samego Ks. Biskupa Rudolfa Pierskały, którego pasją jest wędkowanie, 30 maja zostały zorganizowane I zawody wędkarskie dla ministrantów naszej diecezji. Zawody te zostały przygotowane przez ks. Bogusława Zientarę w łowisku "Rybak" w Sarnowicach - wiosce należącej do parafiii Ligota Wielka.

Naszych ministrantów reprezentowali Michał i Adam, pod opieką p. Roberta i Jego żony. Samo łowienie ryb, niestety przez wiatr i wielkie fale na Jeziorze Otmuchowskim, nie przyniosło wielkich efektów dla wszystkich 27 uczestników zawodów ( zawodnicy byli podzieleni na 3 grupy wiekowe - klasy szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne), ale nasz Michał w całej grupie zajął II miejsce w diecezji, czego Mu serdecznie gratulujemy!

Podczas tego sobotniego spotkania był również czas na wspólną Eucharystię w kaplicy pw. MB Różańcowej w Sarnowicach, podczas której w homilii Ks. Biskup opowiadał o swojej pasji wędkarskiej i zapewniał, że jeżeli któryś z obecnych tam ministrantów usłyszy głos Bożego powołania i zostanie księdzem, to z wielką radością przyjedzie na prymicje.

Po Eucharystii był czas na posiłek przy bardzo bogato zastawionym stole, o co zadbały tamtejsze gospodynie. Nasi ministranci wrócili do domu z dyplomami, medalem za II miejsce i z upominkami, a także z wielkim ładunkiem pozytywnych emocji po spotkaniu się we wspólnocie Liturgicznej Służby Ołtarza.

25-ta rocznica I Komunii Św.2015-05-24

W niedzielę Zesłania Ducha Św. - 24 maja - grupa parafian, która 6 maja 1990 roku przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Św. przeżywała swój dziękczynny jubileusz.

Na Mszy św. o godz. 10.30 sprawowanej przez Ks. Proboszcza w ich intencji oraz ich rodzin zebrało się 13 przedstawicieli tego rocznika, spośród 24, którzy wtedy razem przystąpili do stołu Pańskiego.

Po Mszy św. spotkali się przy wspólnym stole, gdzie był czas na wspomnienia - nawet krótki film sprzed 25 lat z ich Mszy komunijnej.

Niech każda rocznica I Komunii będzie dla nas chwilą refleksji, jak korzystamy z możliwości posilania się Ciałem Chrystusa, a tegorocznym Jubilatom życzymy wiele łask Bożych na każdy dzień ich życia i ich rodzin.

Gala laureatów Diecezjalnych Konkursów Religijnych2015-05-21

21 maja 2015r. w auli Wyższego Seminarium Duchownego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom wszystkich konkursów organizowanych przez Wydział Katechetyczny naszej Kurii.

Cieszymy się, że również uczniowie naszej parafii osiągnęli miano laureatów w tegorocznych konkursach wiedzy religijnej ŻAK i GIMNAZJALISTA, które organizowane były pod hasłem "Obraz rodziny na kartach Pisma Św.".

W ŻAKU laureatami byli Dominika i Michał, a w GIMNAZJALIŚCIE na to miano zasłużyły Karolina i Emilia. Na szczególną uwagę zasługuje Karolina, która zajęła II miejsce w diecezji.

Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonał Ks. Bp Rudolf Pierskała.

Naszym laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy kolejnych uczniów, by w nowym roku szkolnym startowali w konkursach wiedzy religijnej.

Relacja w Opolskim Gościu Niedzielnym

Rowerowa pielgrzymka na Górę św. Anny2015-05-16

16 maja odbyła się X Rowerowa Pielgrzymka na Górę św. Anny, w której uczestniczyła grupa 27 rowerzystów z naszej parafii. Po godzinie ósmej Ks. Proboszcz modlitewnie rozesłał nas i z wielkim entuzjazmem ruszyliśmy w drogę. Towarzyszyła nam piękna pogoda i radosne nastroje. I w takim duchu, po kilku posilających postojach dotarliśmy do sanktuarium św. Anny.

O godz. 13 uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, na której zgromadziło się ok. 1200 rowerzystów. Mszy św. przewodniczył O. Bonawentura Smolka, który porównał życie wiary do wyprawy rowerowej, ukazując wiele cech wspólnych.

Po duchowej uczcie był czas na coś dla ciała - smaczny obiad przy Domu Pielgrzyma i pyszne lody.

Posileni na duchu i ciele wyruszyliśmy w drogę powrotną. Po szybkim zjeździe z góry zatrzymaliśmy się przy kapliczce na chwilę modltwy i bezpiecznie jechaliśmy dalej. Ostatni postój mieliśmy w Krapkowicach pod Biedronką, gdzie zostaliśmy obdarowani napojami przez anonimowego klienta sklepu.

Naszą pielgrzymkę zakończyliśmy błogosławieństwem sakramentalnym podczas majowego nabożeństwa w naszym kościele parafialnym.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  77   78  79  ..  114  Starsze wydarzenia >