< Nowsze wydarzenia  1  ..  76   77  78  ..  114  Starsze wydarzenia >

Zakończenie oktawy Bożego Ciała2015-06-11

W czwartek - 11 czerwca - zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała, podczas której codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Św. i procesji eucharystycznej.

Tradycyjnie już na zakończenie oktawy poświęcone zostały wianki z ziół i kwiatów. Dziewczęta naszej parafii - od tych najmłodszych po najstarsze marianki - prześcigały się w przygotowaniu co piękniejszego wianka dla siebie, co prezentują zamieszczone zdjęcia.

Wszystkim uczestnikom spotkań z Chrystusem eucharystycznym niech sam Pan Jezus obficie nagrodzi swoim błogosławieństwem.

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Częstochowy2015-06-06

6 czerwca 2015r. tegoroczne dzieci komunijne wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem i Ks. Proboszczem wybrały się na dziękczynną pielgrzymkę do Częstochowy.

Celem naszej pielgrzymki, która przypadła na I sobotę miesiąca, było największe sanktuarium Maryjne w Polsce. I rzeczywiście mogliśmy się przekonać na własnej skórze, jak wiele ludzi - i nie tylko Polaków - przybywa na Jasną Górę.

Ale nie przestraszyły nas tłumy! Ubrani w stroje komunijne ruszyliśmy przed cudowny obraz Czarnej Madonny, gdzie Ks. Proboszcz koncelebrował Mszę św. w naszych intencjach. Dzieci komunijne miały to szczęście uczestniczyc w tej Eucharystii przed samym obrazem. Potem był czas wolny w jasnogórskim sanktuarium dla każdego.

Kolejnym punktem pielgrzymowania był częstochowski Park Miniatur Sakralnych, w którym dzięki ciekawym opowiadaniom p. Przewodnik mieliśmy okazję przenosić się bardzo szybko w rózne zakątki świata, gdzie w formie budowli sakralnych pozostaje ślad szczególnej obecności Boga, Maryi lub świętych.

I choć pogoda była niezwykle upalna, dzieci miały siły by pobiegać jeszcze i w tamtejszym parku linowym. Szczęśliwi, ze śpiewem i modlitwą na ustach wracaliśmy do naszych domów. Na długo pozostaną w naszych sercach wspomnienia po wspólnym rodzinnym pielgrzymowaniu.

Boże Ciało 20152015-06-04

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała przypadła na czwartek 4 czerwca. Po wielu przygotowaniach w słonecznej pogodzie o godz. 9.00 odprawiona była Msza św. przy jednym z ołtarzy, a potem ruszyliśmy w procesji do 4 ołtarzy.

Nie zabrakło i w tym roku służby liturgicznej, dzieci sypiących kwiaty, orkiestry i dzieci niosących poduszki, sztandary, figury oraz marianek z pochodniami i strażaków do baldachimu. Znów mogliśmy oddać hołd Chrystusowi eucharystycznemu i poprzez liczny i czynny udział w procesji oraz przez ozdobienie naszych domostw wyrazić wiarę w prawdziwą obecność Pana Jezusa pod postacią chleba i wina.

Nasze oddawanie czci Najświętszemu Sakramentowi przedłużamy do całej oktawy, do udziału w której serdecznie wszystkich zapraszamy każdego dnia o godz. 18.00.

Boże Ciało 2015 - przygotowania2015-06-03

Wieloletnią tradycją naszej parafii związaną z Uroczystością Ciała i Krwi Pańskiej są bogate ołtarze i kwietne dywany przed nimi. Ich projektowanie rozpoczyna się na wiele dni przed samą uroczystością. W przeddzień Bożego Ciała na ulicy Plebiscytowej parafianie przygotowują w miejsca, w których ustawiane są ołtarze, a inni tego dnia zbierają kwiaty do usypywania dywanów. Wieczorem przywożą podesty i malują wzory pod dywany, a przy salce ozdabiane są figury, które podczas procesji niesione są przez dzieci.

W samą uroczystość od wczesnych godzin porannych mieszkańcy poszczególnych wiosek naszej parafii gromadzą się przy swoich stałych miejscach, by zrealizować swoje zaprojektowane ołtarze i dywany.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  76   77  78  ..  114  Starsze wydarzenia >