< Nowsze wydarzenia  1  ..  75   76  77  ..  114  Starsze wydarzenia >

Poświęcenie pojazdów2015-07-05

W niedzielę - 5 lipca - przeżywalismy w naszej parafii dzień modlitw w intencji kierowców.

Po nabożeństwie popołudniowym Ks. Proboszcz poświęcił licznie zebranym parafianom samochody, motory, a nawet rowery, którymi na codzień poruszają się po ulicach. Kierowcy mieli tez okazję wesprzeć akcję "MIVA POLSKA", która dzięki złożonym ofiarom zakupuje pojazdy niezbędne misjonarzom do pracy w dalekich krajach. Na pamiątkę każdy otrzymał naklejkę ze św. Krzysztofem do swojego pojazdu.

Wszystkim kierowcom życzymy bezpiecznych podróży! Św. Krzysztofie - módl się za nami!

Wakacyjna wycieczka2015-07-02

W czwartek 2 lipca przy pięknej pogodzie dzieci naszej parafii, które przez cały rok szkolny angażowały się w życie parafialne, wraz z Ks. Proboszczem i opiekunami pojechały na wycieczkę do Nysy i Głębinowa.

Najpierw autobus zatrzymał się w Nysie - tam zwiedzaliśmy kościół seminaryjny pw. św. Apostołów Piotra i Pawła oraz budynek, w którym mieściło się kiedyś nasze Seminarium Duchowne, a teraz pełni on rolę Diecezjalnego Domu Formacyjnego oraz Gimnazjum i Liceum Diecezjalnego.

Druga część wycieczki spędzona była przez nas przy głębinowskim ośrodku formacyjnym "Rybak". Najpierw w kościele parafialnym Ks. Proboszcz odprawił dla nas Eucharystię, podczas której modliliśmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Następnie z tarasu widokowego ośrodka "Rybak" podziwialiśmy widok na jezioro i okolice Nysy, po czym  14.00 wybraliśmy się na wspólny rejs statkiem po jeziorze.

Kolejne atrakcje czekały na dzieci pod altaną w Głębinowie, gdzie dorośli przygotowywali kiełbaski z grilla, a dzieciaki na sportowo spędzały radośnie letnie popołudnie. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć przystanku na lody.

Dzięki Ks. Proboszczowi, ktory zorganizował całą wyprawę, na twarzach naszych ministrantów, scholi, marianek, lektorów i dorosłych opiekunów przez cały dzień gościł uśmiech i radośny nastrój.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PIĘKNY WSPÓLNY DZIEŃ WAKACYJNY !!!

Dekanalny turniej tenisa stołowego w Żywocicach2015-06-20

W sobotę 20 czerwca 2015 odbył się w Żywocicach diecezjalny turniej tenisa stołowego ministrantów i lektorów. Pojechaliśmy 9 osobową drużyną wraz z najwierniejszymi kibicami. Wsród uczestników byli także przedstawiciele parafii z Otmętu, Brożec i Żywocic. Turniej odbył się w bardzo przyjaznej atmosferze.

Cały turniej zakończył się wielkim sukcesem naszych zawodników.

W grupie szkół podstawowych 2 miejsce zajęła Dominika (jedyna dziewczyna w całym turnieju), 3 miejsce - Michał, a 4 - Sebastian. W grupie szkół gimnazjalnych 1 miejsce zajął Paweł, a tuż za nim na 2 miejscu uplasował się Rafał.

Serdeczne gratulacje finalistom oraz pozostałym uczestnikom turnieju za sportową postawę.

Dekanalny zjazd ministrantów - ustanowienie nowych lektorów2015-06-13

W sobotę 13 czerwca w Żywocicach odbył się dekanalny zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, podczas której ustanowieni zostali nowi lektorzy (po ukończonym w Wielkim Poście kursie lektorskim).

Nowych lektorów - także dla naszej parafii - pobłogosławił ks. Prałat Henryk Wollny. Grono naszych lektorów powiększyły: Paulina, Dominika, Wiktoria, Jessica i Alicja, którym życzymy wielu łask Bożych i satysfakcji oraz radości wypływającej z faktu przekazywania słowa Bożego w naszej parafii.

Druga część spotkania ministrantów miała miejsce w Szkole Podstawowej w Żywocicach, w której miejscowy Ks. Proboszcz przeprowadził konkurs biblijno - liturgiczny. Naszą parafię reprezentował Michał zajmując II miejsce, pokonał go tylko przedstawiciel parafii pw. Ducha Św. z Otmętu. Serdecznie gratulujemy!!! Przed naszymi ministrantami jeszcze rozgrywki sportowe i doroczna pielgrzymka na Górę Św. Anny.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  75   76  77  ..  114  Starsze wydarzenia >