< Nowsze wydarzenia  1  ..  74   75  76  ..  114  Starsze wydarzenia >

Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu2015-08-29

W sobotę - 29 sierpnia 50-osobowa grupa naszych parafian wraz z ks. Proboszczem udała się na autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu.

Pielgrzymkowy duch wyjazdu był odczuwalny już podczas podróży, kiedy nie brakowało modlitw i pieśni na ustach jej uczestników.

Po szczęśliwym dotarciu na miejsce uczestniczyliśmy w Eucharystii w licheńskiej bazylice. Samo sanktuarium robi ogromne wrażenie swoją wielkością i niezwykłym bogactwem, dlatego też w nieskończoność można bylo zwiedzać je i podziwiać. Niesamowite wrażenie wywiera tamtejsze otoczenie zieleni i kwiatów, które z tarasu widokowego na wieży układa się w piękne wzory.

Pobyt w Licheniu zakończyliśmy wspólnym odprawieniem Drogi Krzyżowej w lasku grąblińskim, gdzie wszystkie objawienia wiele lat temu się zaczęły.

Do domu szczęśliwie wróciliśmy w późnych godzinach wieczornych umocnieni nowymi duchowymi przeżyciami ze wspólnego pielgrzymowania.

Galeria zdjęć z pielgrzymki autorstwa Artura Przywary.

XXXIX Piesza pielgrzymka na Jasną Górę2015-08-21

W dniach 17 - 22 sierpnia odbywała się XXXIX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem "Nawrócenie umysłu i serca - w drodze do Krakowa 2016".

Nasza dekanalna grupa 2 zielona, której patronuje bł. Józef Cebula, wyruszyła na pielgrzymi szlak we wtorek - 18 siepnia. W tym dniu dołączyliśmy do pielgrzymów na Górze Św. Anny. Przewodnikiem duchowym naszej grupy był ks. Bogusław Król - wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Krapkowicach.

Na trasie nieustannie towarzyszyło nam wielu duchowych pielgrzymów, którzy nas na różny sposób wspierali - od modlitwy począwszy, poprzez częstowanie napojami, jedzeniem, a także poprzez użyczanie noclegów. Wszystkim, którzy towarzyszyli naszej grupie w trudzie pielgrzymowania serdecznie dziękujemy.

Poniżej przedstawiamy wybrane fotografie z galerii wykonanej przez jednego z uczestników pielgrzymki .

Przejście nyskiej grupy pielgrzymów na Jasną Górę2015-08-17

W poniedziałkowy poranek - 17 sierpnia przez teren naszej parafii przechodzily nyskie grupy pieszych pielgrzymów, którzy rozpoczęli drogę ku Jasnej Górze.

Jak co roku ugościliśmy ich śniadaniem na placu przy Domu Kultury. Mieli oni okazję odpocząć i posilić się, by potem podążać w dalszą drogę.

Odchodzili od nas z zapewnieniem o pamięci modlitewnej w intencji naszej parafii.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie śniadania dla pielgrzymów.

Pielgrzymka dzieci na Górę św. Anny2015-07-05

Wieloletnią tradycją jest pielgrzymowanie dzieci na Górę Św. Anny w pierwszą niedzielę lipca. Tak też było w tym roku 5 lipca. Mimo wielkiego upału przed godz. 10.00 w annogórskiej grocie lurdzkiej bardzo licznie zebrały się rodziny, a grota wypełniła się dziecięcym gwarem.

O godz. 10.00 Bp Andrzej Czaja przewodniczył Eucharystii, zachęcając w kazaniu do głebokiej wiary. Po Mszy św. udzielał rodzinom indywidualnego błogosławieństwa. Kontynuacją pielgrzymki było popołudniowe nabożeństwo z udziałem dzieci i zespołu "Promyki Maryi" z Zębowic.

Pielgrzymka dzieci cieszy się licznym udziałem rodzin naszej parafii. Dlatego prezentujemy tych, których udało się naszemu fotografowi spotkać. A tych, których nie spotkaliśmy, a byli obecni w tym tłumie ludzi, zapraszamy do przesłania zdjęcia rodzinnego na adres naszej parafii - na pewno zostanie dołączone do galerii.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  74   75  76  ..  114  Starsze wydarzenia >