< Nowsze wydarzenia  1  ..  73   74  75  ..  114  Starsze wydarzenia >

Światowy Dzień Misyjny2015-10-18

18 października przeżywaliśmy Niedzielę Misyjną, która rozpoczęła cały tydzień modlitw w intencji dzieła misyjnego.

Szczególny akcent misyjny miała niedzielna Eucharystia o godz. 10.30. o jej oprawę liturgiczną zadbały Dzieci Maryi naszej parafii. Przygotowały liturgię słowa oraz kontynentalną procesję z darami ofiarnymi. Każdy z przyniesionych darów symbolizował konkretny kontynent i jego mieszkańcow: dla Ameryk była to czerwona świeca, kawa, kukurydza i instrument muzyczny, Afrykę symbolizowała zielona świeca i owoce, Australię - niebieska świeca, kwiaty i muszle, Azję - żółta świeca, kadzidło, ryż i herbata, Europę - biała świeca i Pismo Święte.

Popołudniowe nabożeństwo różańcowe również było poświęcone misjom. Marianki przygotowały prezentację multimedialną na temat Burkina Faso - kraju, w którym żyje adoptowana przez nie Rasamba. Natomiast po nabożeństwie była okazja wesprzeć dzieło adopcji Rasamby poprzez zakup "misyjnego muffinka" z niespodzianką. Wszystkie babeczki - a było ich 250 - razem ze swoimi mamami upiekły nasze "Marianki".

Wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą włączyli się w pomoc misjom, misjonarzom i Rasambie z Burkina Faso SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Nabożeństwa różańcowe 20152015-10-11

Październik - miesiąc różańca świętego - daje okazję wszystkim wiernym, by przez kolejne dni tygodnia rozważyć wiele wydarzeń historii zbawienia.

W dni powszednie kolejnym dziesiątkom modlitwy różańcowej przewodniczą dzieci, które same zbierają się w poszczególne tajemnice.

Niedzielne nabożeństwa różańcowe w naszej parafii tradycyjnie zwane są "Żywym Różańcem". W kolejne niedziele października rozważamy przez modlitwę, śpiewane pieśni oraz towarzyszące tajemnicom symbole, trzymane przez dzieci, wielkie wydarzenia z życia Maryi i Jezusa. Dzieci i młodzież prowadzące ten różaniec układają się w głównej nawie kościoła w kształt różańca, w którym każdy z nich jest żywą jego cząstką.

Wszystkim, którzy włączają się aktywnie w modlitwę różańcową, życzymy nieustannej opieki Matki Bożej i uproszenia jak najwięcej łask za Jej pośrednictwem.

Dożynki parafialne 20152015-09-27

W niedzielę - 27 września - przeżywaliśmy nasze parafialne dożynki. Całą oprawę uroczystości wraz z koroną żniwną w tym roku przygotowywali parafianie Smolarni i Serwitutu.

Uroczystą Eucharystię dożynkową odprawił nasz Ks. Proboszcz o godz. 8.45, podczas której starostowie - p. Magdalena Janocha i p. Ernest Kontny złożyli na ołtarzu chleb i wino. Poza tymi darami zostały przyniesione w koszach także inne plony ziemi.

Poprzez tę uroczystość wyraziliśmy Panu Bogu nasze dziękczynienie za chleb codzienny i wszystkie plony, które dzięki pracy rolników oraz Bożej Opatrzności udało się, mimo tak wielkiej suszy, w tym roku zebrać.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Smolarni i Serwitutu za przygotowanie tegorocznych dożynek parafialnych.

Diecezjalna pielgrzymka Dzieci Maryi - Góra św. Anny2015-09-27

W dniach 25 - 27 września na swojej dorocznej pielgrzymce na Górze Św. Anny spotkały się dziewczęta należące do grona Dzieci Maryi. Hasło przewodnie pielgrzymki brzmiało: "Powołani, aby służyć"

W piątkowy wieczór odprawiona została Msza Św. na rozpozczęcie pielgrzymki, a po niej było przedstawienie. W sobotę od samego rana dziewczyny uczestniczyły w modlitwach porannych, a po śniadaniu w grocie wspólnie odmówiły różaniec w intencjach zgromadzeń zakonnych, które symbolizowały niebieskie i białe balony wypuszczane w niebo.

O godz. 11.00 Ks. Bp Rudolf Pierskała przewodniczył Eucharystii, która była kulminacyjnym punktem pielgrzymki. W swoim kazaniu zachęcał zgromadzone marianki do służby, nie tylko przy sztandarze, ale zwłaszcza w domu - w swoim życiu codziennym. Pod koniec Mszy Św. Ks. Biskup wręczył wyróżnienia za gorliwą służbę mariańską - z naszej parafii nagrodzona takim dyplomem została Karolina, czego Jej serdecznie gratulujemy!

Po sobotnim obiedzie i krótkim czasie wolnym była Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie spotkania w grupach wiekowych, a po kolacji pogodny wieczór.

Pielgrzymka zakończyła się wspólną niedzielną Eucharystią.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  73   74  75  ..  114  Starsze wydarzenia >