< Nowsze wydarzenia  1  ..  72   73  74  ..  114  Starsze wydarzenia >

Wakacyjny konkurs fotograficzny rozstrzygnięty2015-11-22

W Niedzielę Chrystusa Króla po nabożeństwie popołudniowym podsumowany został nasz parafialny konkurs fotograficzny. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone przez Ks. Proboszcza.

Nasz wakacyjny konkurs fotograficzny pt: "Moje wakacyjne spotkanie z Panem Bogiem" przesłanych zostało 14 prac wykonanych przez parafian. Serdecznie dziękujemy ich autorom.

Wszystkie przesłane prace można obejrzeć także w galerii.

1. Malik Karolina Michał Jakub - "Panie Boże - jaki Ty jesteś wielki"

2. Pientka Ewelina - "Nasza rodzina śladami św. Jana Pawła II"

3. Morawiec Paweł  "Miniaturka placu św.Piotra w Rzymie"
    Barysz Sabina - "Pozdrowienia z nieba przesyła Wasza MAMA
"

Występ naszych dzieci w Domu Pomocy Społecznej w Grabinie2015-11-04

4 listopada - we wspomnienie św. Karola Boromeusza - uczniowie IV klasy naszej szkoły pojechali do Domu Pomocy Społecznej w Grabinie z przedstawieniem o św. Janie Pawle II.

Występ dzieci został bardzo ciepło przyjęty przez mieszkanki tego domu oraz ich opiekunów. Na twarzach wszystkich zagościły uśmiechy, a w niejednym oku zakręciły się łzy wzruszenia. Na koniec występu dzieci, zamiast kremówek papieskich, częstowały rogalikami, by zapowiedzieć zbliżający się dzień św. Marcina.

Wyjazd z dziećmi do tego domu stał się piekną okazją do wyświadczenia dobra i ogromnej radości osobom chorym i samotnym. Dla naszych dzieci była to okazja uwrażliwienia ich na postawę szacunku i gotowości do pomocy osobom potrzebującym.

Marianki w Radiu Doxa2015-10-31

Przedstawicielki naszych Marianek w sobotni wieczór - 31 października o godz. 20.00 poprowadziły modlitwę różańcową w studiu diecejalnego radia DOXA.

Przygotowały pieśni maryjne i rozważania do tajemnic radosnych różańca św. i razem z ks. Mariuszem i słuchaczami poprowadziły modlitwę. W taki oto sposób zamknęły miesiąc różańcowy. Cieszymy się, że wielu naszych parafian, których na koniec pozdrawiały nasze dziewczyny, tego wieczoru łaczyło się z nami przy radioodbiornikach. Mamy nadzieję, że ten debiut radiowy - mimo tremy - nie wypadł najgorzej. Dziewczyny wróciły do domów bardzo zadowolone i mają nadzieję na kolejne spotkania radiowe.

Różaniec na antenie radia DOXA jest codziennie emitowany:

- od poniedziałku do piątku o godz. 22.00

- w soboty i niedziele o godz. 20.00

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY !!!

Zakończenie miesiąca różańcowego2015-10-25

25 października przypadła ostatnia niedziela miesiąca poświęconego modlitwie różańcowej i po raz ostatni w tym roku mogliśmy uczestniczyć w tzw. "żywym różańcu". Na to niedzielne nabożeństwo nasze Marianki zaprosiły swojego diecezjalnego duszpasterza - ks. Mariusza Sobka.

Po nabożeństwie w Caritasie dziewczęta przygotowały krótki program artystyczny pt. "Życie jest darem", w którym ukazały współczesne środowisko, w jakim żyje młody człowiek. Spektakl ten przedstawiał nastolatkę, która musiała zdecydować i wybrać między drogą dobra, której przewodziły teksty Pisma Św. i słowa św. Jana Pawła II, a drogą zła, którą ciągle reklamowały pojawiające się diabły. Występom towarzyszyła odpowiednia oprawa muzyczna.

Nie zabrakło też tej niedzieli radosnego spotkania przy stole razem z naszym Ks. Proboszczem, ks. Waldemarem, ks. Mariuszem oraz najbliższymi naszych Marianek.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  72   73  74  ..  114  Starsze wydarzenia >