< Nowsze wydarzenia  1  ..  83   84  85  ..  112  Starsze wydarzenia >

I Komunia św. 20142014-05-04

W słoneczną niedzielę 4 maja 2014r. grupa trzynaściorga dzieci naszej parafii po raz pierwszy w pełni uczestniczyła we Mszy Św., którą w ich intencji sprawował Ks. Proboszcz.

Do tego ważnego dnia w swoim życiu dzieci przygotowywały się poprzez katechizację szkolną oraz spotkania z Panem Jezusem w naszym kościele parafialnym.

7 kwietnia przystąpiły po raz pierwszy do sakramentu pokuty. Poprzez staranne bezpośrednie przygotowania do I Komunii Św. starały się otworzyć swoje serca na przyjęcie Pana Jezusa. W przeżywaniu tego dnia pomogło im na pewno wiele bliskich im ludzi, którym wyrazili swoją wdzięczność wierszami, kwiatami oraz modlitwami w ciągu całego "Białego Tygodnia".

Niech Pan Jezus jak najczęściej gości w sercach naszych tegorocznych dzieci komunijnych.

III Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy2014-05-01

1 maja 2014 r. zorganizowano po raz trzeci Diecezjalne Święto Rodziny, które w tym roku miało wyjatkowy charakter ze względu na trwający w naszej Metropolii Rok Rodziny.

Przed tym świętem Biblioteka w Kolonowskiem ogłosiła konkrs plastyczny pod hasłem "Rodzina naturalnym środowiskiem czlowieka", w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły.

Na konkurs wpłynęło ponad 500 prac. Z naszej parafii prace przygotowalo ponad 30 dzieci, z których Emilia - ucz. kl. VI - została wyróżniona. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce podczas Jarmarku Cysterskiego.

Poświęcenie pokarmów2014-04-19

Niedziela Palmowa w naszej parafii2014-04-13

W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia.

Poświęcenie palm było na każdej Mszy Św., ale uroczysta procesja z palmami odbyła się przed Mszą Św. o godz. 10.30. Wierni zgromadzeni z barwnymi palmami zebrali się na cmentarzu, gdzie wysłuchali fragmentu Ewangelii opisującego triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, następnie Ks. Proboszcz poświęcił palmy i ze śpiewem na ustach procesja ruszyła do kościoła, by uczestniczyć w Eucharystii.

Po południu odprawione zostało nabożeństwo Gorzkich Żalów, a po nim Dzieci Maryi wraz ze swoimi rodzicami przygotowały stoisko z wypiekami wielkanocnymi. Były baranki wielkanocne, zajączki i barwne babki, które przygotowane zostały z myślą o koszykach z pokarmami do poświęcenia w Wielką Sobotę.

Niech bogactwo symboli wielkanocnych oraz bogate w treść wydarzenia poszczególnych dni pomogą wszystkim parafianom w głębokim duchowym przeżyciu Triduum Paschalnego oraz świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  83   84  85  ..  112  Starsze wydarzenia >