< Nowsze wydarzenia  1  ..  111   112  113   114  Starsze wydarzenia >

Kolędnicy Misyjni2007-12-28

28 grudnia na mszy świętej we wspomnienie świętych młodzianków miało miejsce uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych, którzy w tym roku odwiedzili wszystkich parafian mieszkających pod parzystymi numerami.

By ogłosić radosną wieść o narodzeniu Pana Jezusa, a także zebrać ofiary na misje dla dzieci w Peru, wyruszyły 4 grupy kolędników.

W każdej grupie była Maryja z Dzieciątkiem, Anioł, Pasterz i Król.

Kolędnicy zostali serdecznie przyjęcie przez mieszkańców naszej parafii.

Czas adwentu2007-12-26

Tegoroczne czas adwentu przeżywaliśmy pod hasłem z "Drogą do nieba" w drodze do Jezusa.

Najmłodsze dzieci otrzymały legitymacje pielgrzyma, w które wklejały kolejne odkrywane zakładki dotyczące treści zawartych w "Drodze do nieba". W pielgrzymowaniu towarzyszyła nam też pieśń przewodnia "W drogę z nami wyrusz Panie".

Jak co roku atrakcją dla najmłodszych były codzienne losowania nagród spośród dzieci, które złożyły papierowe serduszka przed Mszą św.

Udział w roratach był bardzo liczny o czym świadczyły zebrane legiymacje dzieci, które nie opuściły ani jednej roraty.

Misja Święta - Nie zamykajmy serc zbawienia nadszedł czas2007-11-04

W tym roku, po 9 latach, odbyła się Misja Święta w naszej parafii pod hasłem przewodnim:

"Nie zamykajmy serc, zbawienia nadszedł czas,

Gdy Chrystus puka w drzwi, może ostatni raz".

Przybyli do nas dwaj misjonarze oblaci Maryi Niepokalanej o.Kazimierz i o.Jarosław. Misja rozpoczęła się w niedzielę 28 października uroczystym wprowadzeniem misjonarzy, intronizjacją Pisma św. oraz symbolicznym przekazaniem kluczy do kościoła.

Kolejne dni działalności misyjnej poświęcone były dekalogowi, eucharystii, chrześcijańskiej rodzinie, chorym i seniorom, pamięci o zmarłych.

Zakończenie misji nastąpiło tydzień później w niedzielę 4 listopada.

Październik miesiącem Różańca świętego2007-10-22

Od wielu lat w naszej parafii istnieje tradycja odmawiania "żywego" różańca, którą wprowadził obecny nasz ksiądz proboszcz.

Idea ta polega na stworzeniu formy różańca, którego paciorkami są dzieci i młodzież naszej parafii. Przez kolejne 4 niedziele października rozważane są poszczególne części różańca św.: radosna, światła, bolesna i chwalebna.

Odmawianie różańca rozpoczynają ministranci niosący symbole wiary-krzyż, nadziei-kotwica i miłości-serce. Kolejne dziesiątki różańca tworzą ministrant i dziesięć dziewczynek ubranych w długie białe szaty, trzymających symbole odpowiednie do rozważanej tajemnicy.

Nabożeństwo to cieszy się dużym udziałem parafian, a także gości spoza naszej parafii.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  111   112  113   114  Starsze wydarzenia >