< Nowsze wydarzenia  1  ..  111   112  113  ..  116  Starsze wydarzenia >

Odnowienie Misji św.2008-10-28

Już minął rok od Misji św. i znów w szczególny sposób Chrystus zapukał w drzwi naszych serc. W dniach 30. 10 - 2. 11. 2oo8 r. odbyło się w naszej parafii odnowienie misji św. Był to czas refleksji nad owocami ubiegłorocznych dni nawrócenia. Swoją posługą Słowa Bożego i sakramentem pokuty pomagali nam w tym ojcowie Oblaci - O. Kazimierz i O. Jarosław. Tak jak rok temu spotykaliśmy się również na misyjnych apelach. Szczególną wymowę miało piątkowe nabożeństwo odnowienia ślubów małżeńskich połączone z Mszą św. w intencji małżeństw naszej parafii.

Dożynki parafialne2008-10-01

W niedzielę 28 września nasza wspólnota parafialna przeżywała dożynki - świeto dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne plony. W tym roku uroczystość tę przygotowywali mieszkańcy Racławiczek. Jako wyraz dziękczynienia przyniesiono do kościoła misternie uplecioną koronę żniwną, symbole religijne, które ozdabiają boczne ołtarze oraz bochen chleba, wino i kosze żywnościowe. Przy pięknie udekorowanym kościele mogliśmy wyrazić wdzięczność za Bożą opiekę nad pracującymi na roli.

Dożynki Diecezjalne na Górze Świętej Anny2008-09-21

W tym roku nasza parafia reprezentowała dekanat krapkowicki na dożynkach diecezjalnych na Górze Św. Anny. Uroczysta Msza dziękczynna pod przewodnictwem ks. biskupa Pawła Stobrawy został odprawiona w grocie lurdzkiej 21 września. Mimo niesprzyjającej pogody zgromadziło się wielu wiernych z całej diecezji z pięknymi koronami dożynkowymi i koszami pełnymi darów, by tym wyrazić Bogu wdzięczność za zebrane w tym roku plony.

Nabożeństwo Fatimskie2008-09-20

Już po raz piąty w tym roku przy dźwiękach pieśni "Z dalekiej Fatimy donośnie brzmi dzwon" i przy świetle świec wyruszyliśmy w uroczystą procesję za figurą Matki Bożej Fatimskiej. Procesję poprzedziło nabożeństwo różańcowe, które odbyło się - dzięki odpowiedniej pogodzie - przy grocie Matki Bożej Fatimskiej. W tym roku jeszcze w październiku serdecznie zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie, na wspólną modlitwę różańcową, o którą nas prosiła Maryja.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  111   112  113  ..  116  Starsze wydarzenia >