< Nowsze wydarzenia  1  ..  112   113  114   Starsze wydarzenia >

Dożynki2007-10-19

W ostatnią niedzielę września odbyła się w naszej parafii uroczystość dożynkowa, którą w tym roku dla całej wspólnoty przygotowali mieszkańcy Smolarni i Serwitutu. Na Mszy Św. o godz. 8.45 podziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony. W tym roku nasze dożynki parafialne połączone były z dożynkami gminnymi. W godzinach popołudniowych odbył się korowód dożynkowy, a po nim festyn na boisku w Smolarni.

Nabożeństwa Fatimskie2007-10-19

W sobotę - 13 października odprawione zostało ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Od maja, przez 6 miesięcy spotykaliśmy się na Mszy św. i uroczystym nabożeństwie różańcowym przed grotą Matki Bożej Fatimskiej, które połączone było z procesją światła. W tym roku darem dzieci pierwszokomunijnych dla parafii była figura Matki Bożej Fatimskiej, którą lektorki niosły w procesji światła.

XXXI Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę2007-08-21

W dniach 21 do 25 sierpnia tego roku grupa 35 naszych parafian wzięła udział w kolejnej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jak co roku współtworzyli oni "2 zieloną" - grupę naszego krapkowickiego dekanatu, która w tym roku liczyła ok. 120 osób. Najstarszym pielgrzymem grupy był nasz parafianin - pan Jan Magiera z Dziedzic, a najmłodsza była Michaela Joseph z Pforzheimu. Nasi parafianie - pan Henryk Honisz i pan Zygmunt Joseph pełnili służbę bagażową 2 zielonej.

Wędrówka rozpoczęła się we wtorek o 6 rano w krapkowickim kościele od błogosławieństwa, które udzielił ks. dziekan Henryk Wollny. Zakończeniem pielgrzymki była Msza Św. przed jasnogórskim szczytem w sobotni poranek. W naszym kościele parafialnym pielgrzymi jeszcze raz spotkali się w pierwszą sobotę września na dziękczynnej Eucharystii.

Boże Ciało 20072007-08-02

Przedstawiamy trochę spóźnione zdjęcia ołtarzy wykonanych przez naszych parafian na uroczystość Bożego Ciała.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  112   113  114   Starsze wydarzenia >