< Nowsze wydarzenia  1  ..  110   111  112  ..  114  Starsze wydarzenia >

Boże Ciało 20082008-05-22

Z powodu niepewnej pogody uroczysta msza św. w tym roku odbyła się w kościele, po której wierni w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem podążyli do czterech ołtarzy przygotowanych przez poszczególne wioski naszej parafii.

Pomimo tego, że w tym roku święto wypadło wcześniej niż zwykle, nie przeszkodziło to jednak w zebraniu wystarczającej ilości kwiatów potrzebnych do przygotowania kwiecistych dywanów i przystrojenia ołtarzy.

I Komunia Święta 20082008-05-04

Pierwsza niedziela miesiąca maja to już tradycyjnie w naszej parafii dzień I Komunii Św. W tym roku 4 maja grupa 18 dzieci naszej parafii, po okresie przygotowania katechetycznego podczas lekcji religii i duchowego przy parafii, po raz pierwszy w pełny sposób uczestniczyła w Eucharystii. Miesiąc przed I Komunią Św. dzieci te przystąpiły po raz pierwszy do sakramentu pokuty. Życzymy im, by nie ustawały w swojej gorliwości.

Wielki Tydzień - Wielkanoc 20082008-03-23

Świetlisty Anioł ogłasza, że Pan zmartwychwstał prawdziwie,

Zwyciężył płacz i cierpienie, pokruszył piekła kajdany.

Niech zmartwychwstanie Bożego Syna,

Będzie nadzieją dla wszystkich ludzi,

Nastało bowiem królestwo łaski,

W którym Zbawiciel obdarza szczęściem.

Szopka Bożonarodzeniowa2008-01-13

Na kilku zdjęciach chcielibyśmy przedstawić tegoroczną szopkę bożonarodzeniową w naszym kościele.

Tradycją ostatnich lat w naszej parafii jest prosta szopka ze złóbkiem z Jezusem, która znajduje się wokół ołtarza. Natomiast w kaplicy bocznej znajduje się szopka z figurami wszystkich bohaterów tego wielkiego wydarzenia jakim były narodziny Jezusa Chrystusa.

Dodatkowo przedstawiamy zdjęcia szopki z Katedry Opolskiej, z kościoła pw. św.Mikołaja w Krapkowicach oraz żłóbek z żywej szopki w Opolu-Szczepanowicach.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  110   111  112  ..  114  Starsze wydarzenia >