< Nowsze wydarzenia  1  ..  109   110  111  ..  115  Starsze wydarzenia >

Kolędnicy misyjni 20082009-01-05

Już po raz kolejny we wspomnienie świętych Młodzianków na Mszy św. dla dzieci obecni byli kolędnicy misyjni, którzy po jej zakończeniu rozesłani byli przez ks. Proboszcza do poszczególnych wiosek naszej parafii.

W każdej z czterech grup kolędniczych byli: anioł z gwiazdą, Maryja, król, misjonarz i dziecko z Afryki. Ze śpiewem na ustach i życzeniami świątecznymi dzieci odwiedziły naszych parafian, którzy bardzo ciepło przyjmowali kolędników oraz hojnie składali ofiary na cele misyjne. Tegoroczne datki zostaną przekazane na misje w Papui Nowej Gwinei.

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych2008-12-18

18 grudnia 2008 roku w naszym budynku Caritas coroczne spotkanie wigilijne mieli okazję przeżyć mieszkańcy naszej parafii, którzy wieczerzę wigilijną w domu przeżywają samotnie. Dzięki paniom z zespołu Caritas mogli oni chociaż w małym stopniu ten niezwykły posłek spożyć w rodzinnej, wspólnotowej atmosferze. Spotkanie to poprzedzone było dzieleniem się opłatkiem, modlitwą i śpiewem kolęd, w czym przewodniczył ks. Proboszcz. W tym roku mieliśmy okazję również gościć emerytowanego ks. Proboszcza Józefa Kurdę.

Adwent 20082008-12-06

Nieodłącznym elementem liturgicznego okresu oczekiwania na przyjście Pana Jezusa jest codzienny udział wiernych, a szczególnie dzieci, w roratach - Mszy świętej ku czci Najśw. Maryi Panny. Pośród wszystkich symboli adwentowych szczególnie bliska najmłodszym uczestnikom rorat jest tzw. "droga adwentowa" - drabinka z której w każdym dniu rorat wylosowane przez ks. Proboszcza dzieci przesuwają Dzieciątko i aniołki coraz bliżej żłóbka.

W sobotę 6 grudnia na roratach obecny był szczególny gość - Św. Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci słodkościami.

Odnowienie Misji św.2008-10-28

Już minął rok od Misji św. i znów w szczególny sposób Chrystus zapukał w drzwi naszych serc. W dniach 30. 10 - 2. 11. 2oo8 r. odbyło się w naszej parafii odnowienie misji św. Był to czas refleksji nad owocami ubiegłorocznych dni nawrócenia. Swoją posługą Słowa Bożego i sakramentem pokuty pomagali nam w tym ojcowie Oblaci - O. Kazimierz i O. Jarosław. Tak jak rok temu spotykaliśmy się również na misyjnych apelach. Szczególną wymowę miało piątkowe nabożeństwo odnowienia ślubów małżeńskich połączone z Mszą św. w intencji małżeństw naszej parafii.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  109   110  111  ..  115  Starsze wydarzenia >