< Nowsze wydarzenia  1  ..  99   100  101  ..  114  Starsze wydarzenia >

Dożynki parafialne 20112011-09-25

Nasze dożynki parafialne w tym roku połączone były z dożynkami gminnymi, które organizowane były w Dziedzicach. Dziękczynna Eucharystia odprawiona była przez naszego Ks. Proboszcza o godz. 8.45. Na tę Mszę św. przyniesiono do kościoła koronę dożynkową i różne plony ziemi, które zostały złożone z chlebem i winem na ołtarzu. Dalsze świętowanie dożynek rozpoczęło się o godzinie 13 uroczystym i barwnym korowodem z Racławiczek na boisko do Dziedzic.

Uroczystość Bożego Ciała 20112011-06-23

Tegoroczną uroczystość Bożego Ciała obchodziliśmy 23 czerwca - przy pięknej pogodzie i przy pięknie przygotowanych ołtarzach oddaliśmy hołd Chrystusowi eucharystycznemu przez udział we Mszy św, a po niej w uroczystej procesji. Nie zabrakło figur, poduszek, sztandarów, strażaków, orkiestry i dzieci sypiących kwiaty oraz licznie zgromadzonych parafian i gości.(zdjęcia ołtarzy do obejrzenia w galerii 'Boże Ciało')

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych2011-05-18

Tegoroczna pielgrzymka dzieci I - wszokomunijnych połączona była z wycieczką klasową.Razem z rodzicami, wychowawczynią i Księdzem Proboszczem zwiedzaliśmy najpierw kopalnię soli w Wieliczce, a następnie udaliśmy się do opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Tam uczestniczyliśmy we wspólnej Eucharystii, a po obiedzie zwiedzaliśmy opactwo pod przewodnictwem jednego z tamtejszych braci.Na koniec można było zrobić zakupy w sklepie benedyktyńskim.

Pierwsza Komunia Św. 20112011-05-01

W pierwszą niedzielę maja - już tradycyjnie - w naszej parafii kolejna grupa dzieci przystąpiła do I Komunii Św. W tym roku data I Komunii była szczególna, gdyż była to Biała Niedziela i dzień beatyfikacji Jana Pawła II. Wdzięczność za dar I Komunii Św. i za beatyfikację Jana Pawła II wyraziliśmy szczególnie podczas popołudniowego nabożeństwa. Dzieciom komunijnym życzymy wiele łask Bożych!

< Nowsze wydarzenia  1  ..  99   100  101  ..  114  Starsze wydarzenia >