< Nowsze wydarzenia  1  ..  100   101  102  ..  114  Starsze wydarzenia >

Diecezjalny konkurs wiedzy religijnej2011-04-11

Uczniowie naszej szkoły co roku biorą udział w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej ŻAK. W tym roku tematem konkursu było: "Kościół wspólnotą pielgrzymujących". Do każdego etapu uczniowie musieli zapoznać się wybranymi sanktuariami. Do etapu finałowego dostały się: Aleksandra Mierzwa z kl. VI i Dorota Fitz z kl. V. W ostatnim etapie zmagały się z testem o rzymskich bazylikach, Santiago de Compostela i z listem Jana Pawła II o pielgrzymowaniu. Wynik zdobyły bardzo dobry, bo Aleksandra zajęła VIII a Dorota XII miejsce w diecezji. Dlatego też zaproszone były na rozdanie nagród, które odbyło się w Muzeum Diecezjalnym w Opolu. Gratulujemy sukcesów!

Rekolekcje 20112011-03-08

Jak co roku na rozpoczęcie Wielkiego Postu przeżywaliśmy nasze rekolekcje parafialne, które były też dniami skupienia dla dzieci naszej szkoły. Przez trzy dni spotykaliśmy się na Eucharystii z nauką rekolekcyjną oraz na zajęciach zorganizowanych w szkole, po których była okazja przyjęcia sakramentu pokuty. Podczas zajęć szkolnych były filmy religijne, gra "Boże Oko" oraz prezentacja projektu edukacyjnego pt."Szlakiem kościołów naszego dekanatu". Plakaty, które powstały po ukończonym projekcie zostały wystawione na szkolnym korytarzu.

Spotkanie dla dzieci w parafialnym Caritas2011-02-21

Dzięki współpracy parafialnego zespołu Caritas, starszej grupy Dzieci Maryi oraz scholi udało się zorganizować podczas ferii zimowych Dzień Radosnej Zabawy dla dzieci naszej parafii. Tego dnia wielkim powodzeniem cieszyły się przeróżne gry planszowe, zabawy integracyjne oraz konkurencje sprawnościowe przygotowane przez Księdza Proboszcza, z których najwięcej radości wzbudziło picie z butelek przez smoczek. Na koniec nie zabrakło również poczęstunku przygotowanego przez Panią Elżbietę oraz Asię, która miała dyżur przy frytkownicy. Uśmiechnięte buzie naszych dzieci oraz znikające w migu frytki z talerzy świadczyły o tym, że bardzo dobrym pomysłem jest zorganizowanie czasu wolnego dzieciom bez komputera i telewizji.

Kolędnicy misyjni2011-01-29

Również w tym roku kolędnicy misyjni zawitali do naszych domów po Mszy Św. dla dzieci we wspomnienie św. Młodzianków. Tegorocyne ofiary skadane przez parafian przeznaczone były dla dzieci w Ugandzie. Mali misjonarze zaprezentowali się również na VI Diecezjalnym przeglądzie zespołów kolędniczych w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu razem z zespołami 13 innych parafii naszej diecezji. Po przeglądzie był słodki poczęstunek i małe upominki dla wszystkich.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  100   101  102  ..  114  Starsze wydarzenia >