< Nowsze wydarzenia  1  ..  92   93  94  ..  112  Starsze wydarzenia >

Wizytacja kanoniczna2013-03-12

12 marca 2013r. w naszej parafii gościliśmy ks. Biskupa Pawła Stobrawę, który przeprowadził wizytację kanoniczną.

W kancelarii sprawdzono księgi metrykalne, następnie o godz. 14 odprawione zostało nabożeństwo dla chorych i seniorów naszej parafii, które połączone było z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Ksiądz Biskup spotkał się też z grupami parafialnymi: z Różami Różańcowymi,z Parafialnym Zespołem Caritas,z kandydatami do bierzmowania, z ministrantami, lektorami, scholą i mariankami.

O godz. 17.30 odprawiona została suma pontyfikalna w intencji wszystkich parafian, po której dzień wizytacji zakończono kolacją i spotkaniem z Radą Duszpasterską i Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii Św. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy tak licznie przybyli na spotkania z Ks. Biskupem.

Dekanalny turniej piłki nożnej2013-02-23

Nasi najmłodsi ministranci wzięli udział w dekanalnym turnieju halowej piłki nożnej, który odbył się w sobotę 23 lutego na hali w Otmęcie. Dzielnie starali się reprezentować naszą parafię mimo bardzo niskiej temperatury na hali i chociaż nie zajęli żadnego z pierwszych miejsc, to jednak po takim sportowym spotkaniu z innymi ministrantami pełni pogody ducha wrócili do domów.

Rekolekcje 20132013-02-21

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii już od wielu lat połączone są ze szkolnymi dla dzieci. Dzieci naszej szkoły rano mają swoją Mszę Św. z nauką rekolekcyjną, po której udają się wszyscy do szkoły na przygotowane zajęcia rekolekcyjne w grupach. Po zajęciach w szkole uczniowie mieli okazję skorzystać z sakramentu pokuty. Tematyka tych zajęć szkolnych w tym roku zgodna była z ogłoszonym w październiku 2012 r. Rokiem Wiary. Uczniowie kl. III z otrzymanej składanki wielkopostnej sklejali piękne świątynie - jako zapowiedź czekających ich tym roku sakramentów: pokuty i Eucharystii. Dzieci z kl. IV i V projektowały symboliczne plakaty nt. sakramentów św. i głównych prawd wiary. Uczniowie kl. VI korzystając z ilustracji wyszukanych w czasopismach religijnych przygotowywali projekty, którymi w Roku Wiary chcą zachęcić do modlitwy i czytania Pisma Św. W ramach tych zajęć uczniowie poszczególnych klas mieli możliwość obejrzenia filmów religijnych, celem których było zapoznanie się z życiorysami wielkich świętych - np. Ojciec Pio, Maria Magdalena , którzy powinni być dla nas wzorem wiary. Dziękujemy dzieciom za gorliwy udział w tegorocznych ćwiczeniach rekolekcyjnych.

Spotkanie kolędników misyjnych w Opolu2013-01-19

Już od 2005 roku tradycją naszej parafii jest akcja Kolędników Misyjnych, którzy po Bożym Narodzeniu odwiedzają nasze domy z życzeniami. W tym roku razem z ministrantami zastąpili oni odwiedziny duszpasterskie Ks. Proboszcza i w dniach od 27 do 31 grudnia 2012 roku zapukali z kolędą do wszystkich mieszkańców parafii, którzy mieli okazję złożyć ofiary na misje. 6 stycznia 2013 r. Ks. Proboszcz sprawował Eucharystię w intencji wszystkich kolędników i ich rodzin. Natomiast 19 stycznia 2013 r. cała grupa zaprezentowała się na VIII Diecezjalnym Przeglądzie Kolędników Misyjnych w Opolu w auli seminaryjnej, gdzie nie zabrakło radości i dzielenia się dobrą nowiną o Bożym Narodzeniu. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie się w akcję tegorocznego kolędowania misyjnego z nadzieją, że nie zabraknie chętnych w przyszłym roku.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  92   93  94  ..  112  Starsze wydarzenia >