< Nowsze wydarzenia  1  ..  91   92  93  ..  112  Starsze wydarzenia >

I Komunia św. 20132013-05-05

W piękną, słoneczną niedzielę - 5 maja na Mszy o godz. 10.30 grupa 18 dzieci naszej parafii po raz pierwszy przystąpiła do I Komunii Św. Pan Jezus po raz pierwszy zapukał do serc 8 dziewczynek i 10 chłopców, którzy z radością szeroko Mu je otworzyli. Po okresie przygotowań przystąpili najpierw do I spowiedzi św., by z czystymi sercami przyjąć Chrystusa pod postacią Chleba. Życzymy im, by jak najczęściej korzystali z daru Eucharystii, a Pan Jezus niech błogosławi im na całe życie.

Dzień otwartych drzwi w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu2013-04-27

27 kwietnia - na zakończenie Tygodnia Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne - 8 chłopców naszej parafii udało się do Opola na dzień otwartych drzwi w Międzydiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym. Sprawozdanie z tego wyjazdu przygotował ministrant Paweł: " Po przyjeździe do seminarium zostaliśmy podzieleni na grupy i każda z grup z przewodnikiem - klerykiem zwiedziła seminarium - m. in. salę gimnastyczną, siłownię, kawiarenkę seminaryjną oraz pokoje kleryków i księży. Następnie mieliśmy spotkanie z księdzem, który opowiadał nam, jak wygląda życie w seminarium. Następnie w kościele uczestniczyliśmy we Mszy Św, z kazaniem, które na długo zostanie w naszej pamięci. Po Mszy był obiad - fasolka po bretońsku z bułką. Po posiłku było losowanie nagród, a następnie czas radosnej zabawy przy muzyce z klerykami. Spotkanie zakończyło się nabożeństwem." Mamy nadzieję, że takie wyjazdy zaowocują kiedyś nowymi powołaniami i wśród naszych chłopców.

Uroczysta Gala Laureatów Diecezjalnych Konkursów2013-04-16

We wtorek - 16 kwietnia 2013r. w auli Seminarium Duchownego w Opolu odbyła się uroczysta gala laureatów diecezjalnych konkursów religijnych, podczas której zostali nagrodzeni mistrzowie wiedzy religijnej i zwycięzcy konkursu plastycznego.

Tematyka tegorocznych konkursów wiedzy religijnej ŻAK i GIMNAZJALISTA dotyczyła trwającego Roku Wiary. Dzieci naszej parafii bardzo chętnie zaangażowały się w zapoznawanie z treściami wyznaczonymi do konkursu. Wielki zapał do poznawania i zgłębiania tajników wiary zaowocował wspaniałymi wynikami. Do samego etapu diecezjalnego tych konkursów z naszej parafii dostało się aż 5 uczennic szkoły podstawowej i 2 uczennice gimnazjum, co już było wielkim osiągnięciem. Końcowy wynik finału był zwieńczeniem wielu godzin studiowania tekstów Benedykta XVI i życiorysów świętych, gdyż I miejsce w diecezji zajęła Emilia - uczennica kl. V zdobywając 100% możliwych punktów. Drugą laureatką ŻAKA była w tym roku Karolina - uczennica kl.VI, która zdobyła 94% punktów. Na szczeblu GIMNAZJALISTY również jedną z laureatów była nasza parafianka - Ola, która zdobyła 95% punktów. Wszystkim uczniom serdeczne gratulacje złożył, obecny na gali, Ks. Biskup Paweł Stobrawa. Cieszymy się sukcesem naszych uczennic i mamy nadzieję, że w przyszłości nie zabraknie chętnych do konkursów wiedzy religijnej.

Droga Krzyżowa w Dobrej2013-03-28

Tradycyjnie w przeddzień Niedzieli Palmowej, młodzież, choć nie tylko, dekanatu krapkowickiego uczestniczyła w "drodze krzyżowej" w parku, w Dobrej.

Od paru lat, obowiązkowo w tym nabożeństwie uczestniczą ostatnie klasy gimnazjalne, jako najbliżsi kandydaci do Bierzmowania. Ich obecność zaznaczyła się w dźwiganiu krzyża od stacji czwartej, w której rozważanie przeprowadziła Sabina Kassner. Oto kilka ujęć Beaty Dziallek z tego nabożeństwa.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  91   92  93  ..  112  Starsze wydarzenia >