< Nowsze wydarzenia  1  ..  104   105  106  ..  114  Starsze wydarzenia >

V Przegląd Kolędników Misyjnych2010-01-30

W sobotę 30 stycznia grupa naszych kolędników misyjnych brała udział w V Diecezjalnym Przeglądzie Kolędników Misyjnych, który odbył się w auli seminaryjnej w Opolu. Podczas tego spotkania każda z grup prezentowała swój program, z którym wcześniej wędrowała wśród mieszkańców swoich parafii. Przegląd swoją obecnością zaszczycił bp Paweł Stobrawa, który wyraził słowa podziękowania dzieciom za ich zaangażowanie w pomoc dla misji. Po prezentacji ugoszczono dzieci wraz z opiekunami słodkim poczęstunkiem w kawiarence seminaryjnej, a na koniec rozdano pamiątkowe dyplomy i upominki. Należy zauważyć, że nasza grupa na tegorocznym przeglądzie była najliczniejsza.

Dzieci kolędują Panu Jezusowi2010-01-17

W niedzielę 17 stycznia na nabożeństwie popołudniowym wokół żłóbka zebrały się dzieci, które swoim muzykowaniem chciały uczcić Dzieciątko. W słowie wprowadzającym Ksiądz Proboszcz przypomniał nam czas adwentowego oczekiwania, a potem stopniowo przybliżał atmosferę wieczoru wigilijnego i nocy Bożego Narodzenia aż w końcu wszyscy uczestnicy nabożeństwa - tak jak pasterze - przez śpiew kolęd i grę na instrumentach starali się okazać miłość Nowonarodzonemu Zbawicielowi. Na szczególną uwagę zasłużyły występy indywidualne dzieci naszej parafii - Dominiki, Martynki, Michała i Karoliny, Jessici i Ewelinki oraz zespołu fletowego.

Niedziela Chrystusa Króla2009-11-26

Niedziela Chrystusa Króla jest patronalnym świętem nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. W naszej parafii funkcję tę pełnią panowie:

Karol Weinkopf z Racławiczek

Norbert Ryczyrz ze Ścigowa

Wilhelm Daniel ze Smolarni

Jerzy Białek z Dziedzic

Robert Malik z Racławiczek

Herbert Białek ze Smolarni

To dzięki ich zaangażowaniu udzielanie Komunii Św., zwłaszcza w niedziele i święta, przebiega sprawnie, a chorzy naszej parafii mają okazję przyjąć Pana Jezusa w każdą niedzielę.

Wyrazem wdzięczności wobec naszych szafarzy była sprawowana Eucharystia w ich intencji oraz w intencji ich rodzin, po której udali się na swój doroczny dzień skupienia do kościoła seminaryjno - akademickiego w Opolu.

Święto Liturgicznej Służby Ołtarza2009-11-20

W listopadzie wspominamy patronów służby liturgicznej - ministrantów, lektorów i scholi. W naszej parafii co roku czcimy św. Tarsycjusza i św. Cecylię podczas jednej Mszy Św.

W piątek - 20 listopada Ksiądz Proboszcz odprawił Eucharystię w intencji wszystkich, którzy służą przy ołtarzu, stole Słowa Bożego i starają się upiększyć liturgię przez śpiew i grę na instrumentach oraz w intencji ich rodzin. Uroczystego charakteru liturgii nadawała specjalnie na tę okazję przygotowana oprawa muzyczna. Schola wyjątkowo miała swoje miejsce przy ołtarzu Matki Bożej, a oprócz śpiewu, tej Mszy Św. towarzyszyła gra na fletach. Zostali także przedstawieni nowi kandydaci do grona ministrantów. Wszystkim życzymy dużo gorliwości i Bożego błogosławieństwa.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  104   105  106  ..  114  Starsze wydarzenia >