< Nowsze wydarzenia  1  ..  102   103  104  ..  114  Starsze wydarzenia >

Remont dachu kościoła2010-07-27

Tegoroczny odpust w naszej parafii - 25 lipca - przeżywaliśmy wyjątkowo radośnie, a to ze względu na szczęśliwie ukończony remont dachu naszego kościoła. Przedsięwzięcie to rozpoczęto już pod koniec kwietnia, a ostatnie prace na dachu zakończono w piątek przed odpustem. W maju firma wykonawcza TYLIŃSKI z Leszna napotkała na trudności związane z warunkami pogodowymi - ulewne deszcze nie pozwalały na systematyczną pracę. Na szczęście od Bożego Ciała pogoda się poprawiła i w przygrzewającym słońcu prace mogły posuwać się naprzód. Na sam koniec zamontowana została instalacja odgromowa i niesamowite wrażenie wywierał widok pracujących na czubku naszej wieży. Dzięki Bogu wszystko zakończyło się szczęśliwie, a dzisiaj możemy się cieszyć błyszczącym w słońcu dachem naszej świątyni, który jest widoczny już z sąsiednich wiosek.

Nowi lektorzy2010-06-29

W uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła podczas wieczornej Mszy Św. czterech kandydatów: Ania, Magda, Paulina i Marek, po ukończonym kursie, zostało ustanowionych nowymi lektorami w naszej parafii. Przed liturgią Słowa złożyli oni przyrzeczenia, iż swoją posługę czytania Słowa Bożego będą pełnili wiernie, starannie i z oddaniem, Ksiądz Proboszcz odmówił modlitwę błogosławienia lektorów, po czym "świerzo upieczone" lektorki - Magda i Paulina - zadebiutowały przy ambonce. Życzymy im wielu łask Bożych i radości z pełnienia swojej posługi w naszej parafii.

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych2010-06-28

Jak co roku wybraliśmy się na dziękczynną pielgrzymkę po I Komunii Św. W tym roku celem naszej pielgrzymki, w której liczny udział oprócz dzieci I-wszokomunijnych, brały również ich rodziny, były sanktuaria Maryjne w Wambierzycach i Bardo. W wambierzyckiej bazylice Ks. Proboszcz odprawił Mszę Św., następnie udaliśmy się do Polanicy - do klasztoru Ojców Sercanów, w którym kształcił się Ks. Józef Kurda. Tam zwiedziliśmy muzeum misyjne, po czym pod piękną altaną był czas na grilla. Na koniec udaliśmy się do Barda, gdzie oprócz bazyliki podziwialiśmy ruchomą szopkę z wieloma atrakcjami.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała2010-06-10

Dziękczynienie za dar Eucharystii tradycyjnie już przedłużone jest do ośmiu kolejnych dni po Bożym Ciele. Codziennie wieczorem spotykaliśmy się na Mszy Św., po której odbywała się procesja eucharystyczna wokół kościoła. W tej procesji w szczególny sposób uczestniczyły dzieci i młodzież niosące sztandary, figury, tajemnice różańca i poduszki. Swoją służbę przy baldachimie przez całą oktawę pełnili strażacy i Dzieci Maryi z pochodniami.Codziennie nie brakowało też dziewczynek sypiących kwiaty przed Panem Jezusem. W ostatnim dniu zazieleniło się w naszym kościele od pięknych wianków i bukietów z ziół i kwiatów, które zostały na koniec poświęcone, a nasze domy mają one chronić w czasie burz i innych niebezpieczeństw.

< Nowsze wydarzenia  1  ..  102   103  104  ..  114  Starsze wydarzenia >