Parafia Racławiczki - Ogłoszenia parafialne

PARAFIA RACŁAWICZKI

od 2023-01-29 do 2023-02-05

Porządek nabożeństw

Niedziela - IV Niedziela Zwykła (2023-01-29)

7:00
Za + Ryszarda Rusz w 30 dzień po śmierci. (Racł)
8:45
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Alfreda Okoń z okazji 60 urodzin. (Racł)
10:30
Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Zuzanny Janik, jej rodziców i chrzestnych.
15:00
Nabożeństwo kolędowe z udziałem naszego parafialnego chóru.

7:00
Do Bożej Opatrzności, przez wstawiennictwo Matki Bożej, z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie z okazji 70 urodzin. (Racł)

Wtorek - św. Jana Bosko

7:00
Za + Marcina Pientka (od kuzynki Anieli z rodziną). (Racł)

7:00
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie oraz za + rodziców i krewnych. (Dz)
9:45
Pogrzeb + Gertrudy Tomala (Ścig.)

Czwartek - święto Ofiarowania Pańskiego –MB Gromnicznej

7:00
Do Bożej Opatrzności, przez wstawiennictwo Matki Bożej, z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie Apostel i Spyra. (Racł).
17:30
Za + Marię Józef, Waleskę Niestrój, Helmuta Józef i + z rodzin Józef -Niestrój. (Racł)

Piątek - I piątek miesiąca

7:00
W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
17:30
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Renaty Kontny z okazji 65 urodzin i za + z rodziny. (Racł)

Sobota - I sobota miesiąca

7:00
W intencji czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.

Niedziela - V Niedziela Zwykła (2023-02-05)

7:00
Za + Agnieszkę Fitz o radość nieba (od współorganizatorów Bożego Ciała). (Racł)
8:45
Za + Helenę i Romana Magiera, brata Alfreda Szczepanek z żoną Heleną i ich syna Huberta. (Serw)
10:30
Za + Józefa i Łucję Pientka, Jana i Elżbietę Lenart, dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące. (Ścig)
15:00
Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa -celebracja liturgiczna kandydatów do bierzmowania.

1. Dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na remont naszego kościoła.
  2. Spotkanie formacyjne dla klasy VIII w środę o godz. 16.00.
  3. Spowiedź dla dzieci szkolnych w środę o godz. 17.00.
  4. W czwartek poświęcenie gromnic a przed kościołem zbiórka na klasztory klauzurowe.
  5. Błogosławieństwo św. Błażeja będzie udzielane w czwartek (po mszy wieczornej) i w piątek.
  6. W sobotę przynosimy ze sobą kapliczki MB Szensztackiej. Natomiast na godz. 8.30, zapraszam chętnych do pomocy przy rozbieraniu szopki. Proszę też, by panie sprzątające w tym dniu kościół przyszły dopiero na godzinę 12.00.
  7. Za tydzień, w czasie każdej mszy świętej, poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty. O godzinie 10.10 śpiewamy Godzinki, a przed nabożeństwem zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Zachęcam do pielgrzymki do Pragi. Szczegóły na stronie parafialnej.
  9. Sprzątanie kościoła: Racławiczki, ul. Lompy nr 11, 20 oraz Leśna nr 18, 22 i 44.

www.parafia-raclawiczki.pl