Parafia Racławiczki - Ogłoszenia parafialne

PARAFIA RACŁAWICZKI

od 2020-02-23 do 2020-03-01

Porządek nabożeństw

Niedziela - VII Niedziela zwykła (2020-02-23)

7:00
Za + rodziców Helenę i Augusta Józef, syna Artura, Helenę i Andrzeja Buta, Halinę i Henryka Honisz i pokrewieństwo. (Dz)
8:45
Za + syna Antoniego Honisz, dziadków, szwagra i dusze w czyśćcu cierpiące. (Ścig)
10:30
Do Anioła Stróża w intencji rocznych dzieci: Wiktorii Josef, Eryka Fitz, ich rodziców i chrzestnych.

7:00
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie z okazji 70 urodzin oraz za + rodziców i brata. (Racł)

7:00
Za + Anastazję, ojca Germana i teścia Henryka. (Smol)

Środa - Środa Popielcowa – Rekolekcje Wielkopostne - PYCHA

Msza święta z nauką ogólną

W intencji parafian o dobre przeżycie rekolekcji i czasu Wielkiego Postu.
16:00
Msza święta dla dzieci z nauką –Modlitwa: Dlaczego się modlę?

Za + Herberta Białek (od Róży Różańcowej ze Smolarni).
Msza święta z nauką ogólną

1. Za + Krystynę Pientka, jej rodziców Zofię i Aleksandra Grzimek, brata Antoniego, Łucję i Józefa Pientka. (Racł)

2. Za + rodziców Antoninę i Huberta Gonsior i o błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie. (Smol)

Czwartek - Rekolekcje Wielkopostne - CHCIWOŚĆ I NIECZYSTOŚĆ

Msza święta z nauką ogólną

Za + ks. Józefa Kurda, + kapłanów, siostry zakonne, które pracowały w naszej parafii i z niej pochodzące. (Racł)
9:30
Odwiedziny chorych
16:00
Msza święta dla dzieci z nauką –Post: Dlaczego sobie czegoś odmawiam?

Za + Waleskę Gonsior. (Dz)
Msza święta z nauką ogólną

1. Za + Zofię i Jana Styra, dzieci Annę i Gintra oraz pokrewieństwo. (Ścig)

2. Za + rodz. Łucję i Henryka Weinkopf, pokrewieństwo i o błogosławieństwo w rodzinie. (Smol)

Po Mszy: Nauka stanowa dla kobiet – „Maryja: kobieta odważna i silna”.

Piątek - Rekolekcje Wielkopostne - ŁAKOMSTWO

Msza święta z nauką ogólną

Za + Rudolfa Michalik, 2 żony, rodziców, teściów, ojca Huberta Wistuba, synową Sabinę i pokrewieństwo. (Ścig)
15:00
Godzina Miłosierdzia z koronką – „Uczyń serca nasze według Serca Twego”
17:30
Droga Krzyżowa
Msza święta z nauką ogólną

1. Za + Otto Ruske, jego rodziców, rodziców Zylla, 4 synów i pokrewieństwo. (Racł)

2. Za + dziadków Aleksandra i Katarzynę Chowaniec, rodziców, teściów i wujka. (Dz)

Po mszy: Nauka stanowa dla młodzieży – „Chrystus: tak! Kościół: nie?”

Sobota - Rekolekcje Wielkopostne - ZAZDROŚĆ I LENISTWO

Msza z nauką ogólną

Za + Otylię i Alojzego Pruszko, pokrewieństwo, Joannę i Gertrudę Ernst, rodzeństwo i o błogosławieństwo w rodzinie. (Ścig)
10:00
Msza dla dzieci z nauką – Jałmużna: Dlaczego dzielę się z innymi?

Za + Augusta i Matyldę Wieja, Zofię i Pawła Białek, rodziców i pokrewieństwo. (Dz)
17:00
Msza z nauką ogólną

1. Za + Herberta Białek (od uczestników pogrzebu).

2. Za + męża Rudolfa Malik w r. śmierci, rodziców, brata i pokrewieństwo. (Dz)

Po mszy: Nauka stanowa dla mężczyzn – „Józef: mężczyzna odpowiedzialny”.

Niedziela - I Niedziela Wielkiego Postu – Rekolekcje Wielkopostne - GNIEW (2020-03-01)

7:00
Za + rodziców Otylię i Alberta Krasek, Antoniego i Annę Michalik, 2 córki, zięciów: Ernesta, Ditra, Henryka i pokrewieństwo. (Smol)
8:45
1. Za + Martę i Alfonsa Wybraniec, pokr. Majer, Wybraniec i dusze w czyśćcu cierpiące. (Ścig)

2. Za + ojca Jana Niewiadomskiego, rodziców Pawła i Agnieszkę Sobek i + dziadków. (Racł)
10:30
Za + rodziców Krystynę i Wernera Uliczka, dziadków i pokr. Uliczka, Chowaniec. (Smol)
15:00
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

1. Zapraszam dziś na adorację Najświętszego Sakramentu. Plan w gablotce.
  2. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania –klasa I (wtorek, godz. 18.00).
  3. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Wiernych obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy.
  4. W czwartek odwiedziny chorych. Chorych zapisujemy w zakrystii do środy. Proszę też o transport.
  5. W przyszłą niedzielę:
    • śpiewamy Godzinki (godz. 10.10)
    • kolekta jako podziękowanie dla o. rekolekcjonisty –ks. Mateusza Tarczyńskiego
    • rozpoczyna się cykl nauk przedmałżeńskich w Kujawach. Zwyczajowo pierwsza nauka w naszym kościele –po Gorzkich Żalach.
  6. Okazja do sakramentu pokuty: codziennie pół godziny przed mszą św., w czwartek od godz. 17.00 a w sobotę od godz. 16.00.
    Spowiedź dla dzieci w środę o godz. 15.30.
  7. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki na tzw. „Zalecki”. Zmarłych będziemy chcieli polecać Bogu w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

www.parafia-raclawiczki.pl