Parafia Racławiczki - Ogłoszenia parafialne

PARAFIA RACŁAWICZKI

od 2019-06-23 do 2019-06-30

Porządek nabożeństw

Niedziela - XII Niedziela Zwykła (2019-06-23)

7:00
Za + rodziców Jana i Gertrudę Janik, ich rodziców, rodzeństwo i szwagra Krystiana. (Smol)
8:45
Za + żonę Donatę Chowaniec w 2 r. śmierci, rodziców i pokrewieństwo. (Racł)
10:30
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Elżbiety i Krzysztofa Stanula z okazji 10 r. ślubu. (Racł)
15:00
Nabożeństwo eucharystyczne z procesją.

Poniedziałek - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

18:00
1. W intencji nowo bierzmowanych z podziękowaniem za dar sakramentu bierzmowania.

2. Do Matki Bożej Strażniczki Rodzin z Wambierzyc w intencji tegorocznych pielgrzymów i ich rodzin.

3. Za + Elżbietę Florian, Antoniego i Dorotę Malik, rodziców i teściów. (Racł)

4. Za + ks. Bpa Jana Bagińskiego.

7:00
Za + Bożenę Jurek w 1 r. śmierci. (Ścig)
18:00
Za + męża Ditra Hajduk, szwagra Manfreda, teściów, dziadków i pokrewieństwo. (Ścig)

18:00
Za + rodziców Janocha, Cholewa i pokrewieństwo. (Ścig)

18:00
1. W intencji Róży Różańcowej pw. MBNP z Racławiczek, ich rodzin oraz za + członkinie: Agnieszkę Sobek, Marię Żyłą, Irenę Kollek, Hildegardę Chowaniec, Hildegardę Apostel, Donatę Chowaniec, Zofię Józef, Martę Cholewa i Martę Suchy.

2. Za + męża Otto Ruske, rodziców i pokrewieństwo z obu stron. (Racł)

Piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

7:00
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich ze Ścigowa i za + członkinie.
18:00
Za + teściów Roberta i Franciszkę Ociepka, córkę Irenę, synów Gintra, Józefa i Jana Ociepka, synowe Luizę i Urszulę, zięcia Józefa i dusze w czyśćcu cierpiące. (Dz)

Sobota - uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła

7:00
Za + Wilhelma Rabe, rodziców Rabe, Michalik, pokrewieństwo z obu stron, zięcia Józefa Styrnal i szwagra Waltra Stroka. (Ścig)
9:00
Pogrzeb + Róży Pawleta

Niedziela - XIII Niedziela Zwykła (2019-06-30)

7:00
Za + rodziców Pawła i Emilię Kania, Betę i Ernesta Gabriel, dziadków i ciotkę Łucje Michalik. (Kop)
8:45
Za + męża Joachima Joseph, rodziców Teodora i Łucję, córkę Agnieszkę, syna Otto, zięcia Jana, Marię i Emila Marek, córkę Agnieszkę i syna Jerzego. (Smol)
10:30
Do Anioła Stróża w intencji dzieci przyjmujących chrzest święty: Zofii Zając, Alana Kollek, Antoniego Tokarczyk oraz rocznych: Michała Kontny, Antoniego Różyczka, ich rodziców i chrzestnych.

Ogłoszenia

1. Do czwartku włącznie zapraszam na procesje eucharystyczne (po wieczornej mszy świętej). Na zakończenie Oktawy zostaną poświęcone wianki.
  2. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania:
    klasa VI – poniedziałek (godz. 16.30), klasa VII –wtorek (godz. 8.15), klasa VIII –środa (godz. 16.30). Spotkania w Caritas.
  3. W poniedziałek po mszy św. spotkanie przy ognisku dla klasy III gimnazjum.
  4. W czwartek po mszy świętej nauka przed chrzcielna.
  5. W piątek wyjeżdżamy w Bieszczady –zbiórka na parkingu o godz. 4.50.
  6. W piątek i sobotę kancelaria parafialna nieczynna.
  7. W sobotę kolekta na Stolicę Apostolską –Świętopietrze.
  8. Proszę o wpłatę, do końca czerwca, kolejnej transzy zaliczki na wyjazd do Ziemi Świętej (500 PLN).
  9. W niedzielę na Górze Św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.
  10. Dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uświetnienia uroczystości Bożego Ciała.
    W sposób szczególny dziękuję naszej gminie oraz sołtysowi p. Marcinowi Morawiec i radzie sołeckiej Racławiczek za zorganizowanie czwartkowego festynu.

www.parafia-raclawiczki.pl