Parafia Racławiczki - Ogłoszenia parafialne

PARAFIA RACŁAWICZKI

od 2019-04-21 do 2019-04-28

Porządek nabożeństw

Niedziela - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (2019-04-21)

8:45
1. Za + rodziców Różę i Edmunda Honisz, Monikę i Pawła Deszczka, dzieci, wnuka, zięcia, Zofię i Alberta Okoń, Agnieszkę i Antoniego Honisz, pokrewieństwo i o Boże błogosławieństwo w rodzinie. (Racł)

2. Za + rodziców Łucję i Józefa Pientka, Paulinę i Konrada Seibert, bratową Krystynę, Jarosławę i Jana Zelek i pokrewieństwo Pientka, Seibert, Augustyn i Hajduk. (Ścig)
10:30
1. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Marii Niewiadomskiej z okazji 60 urodzin. (Racł)

2. Za + rodziców Elżbietę i Eryka Rozpleszcz, ojca Krystiana Latus, siostrę Lidię, dziadków, pokrewieństwo i o Boże błogosławieństwo w rodzinie. (Ścig)
15:00
Nieszpory wielkanocne.

Poniedziałek - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

7:00
1. Za + Martę Cholewa, mężów Antoniego i Jana, rodziców Daniel i brata Józefa Cholewa. (Racł)

2. Za + Krystynę Józef w 1 r. śmierci. (Racł)
8:45
W intencji młodzieży naszej parafii.
10:30
1. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Marty i Adolfa Wien z okazji 60 rocznicy ślubu. (Dz)

2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Elżbiety Majer z okazji 90 urodzin i za + męża Pawła, rodziców, córkę Dorotę z mężem.(Ścig)

15:30
Msza święta dziękczynna z okazji 40 rocznicy I Komunii Św. (rocznik 1970) oraz za + Rajmunda, Lidię i Judytę, rodziców, ks. proboszcza Józefa Kurdę, s. Kordulę i + nauczycieli: Barbarę Wojnecką, Michalinę Smolarczyk, Ewę Ernst, Mariana Skrzypeckiego i Jerzego Radłowskiego.
18:00
Za + Piotra i Otylię Hajduk, Marię i Wilhelma Leżoch i 2 szwagrów. (Ścig)

7:00
Za + męża i ojca Piotra Wilczek.

18:00
Procesja błagalna ku czci św. Marka.

Msza święta w intencji rolników o błogosławieństwo w pracy na roli i dobre urodzaje.

7:00
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie z okazji 40 r. ślubu. (Ścig)
18:00
Za + Małgorzatę Hejna, rodziców, teściów, Waltra i Heinza Hejna. (Racł)

7:00
Za + Wernera Uliczka w 1 r. śmierci. (Smol)
15:30
W intencji motocyklistów i ich rodzin –z okazji rozpoczęcia sezonu.

Niedziela - Niedziela Miłosierdzia Bożego (2019-04-28)

7:00
Za + Dominika i Emmę Wybraniec, 2 synów, synową, matkę Franciszkę, rodziców Janocha, dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące. (Ścig)
8:45
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Klaudii i Jerzego Bas z okazji 35 r. ślubu. (Dz)
10:30
Do Anioła Stróża w intencji przyjmującej chrzest święty Pauliny Nocoń oraz rocznej Jagody Ernst, ich rodziców i chrzestnych.
15:00
Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z oddaniem czci relikwiom św. Faustyny.

1. Zwyczajowo dziś nie będzie Nieszporów.
  2. W piątek oktawy Wielkiejnocy nie obowiązuje post.
  3. Kolekta w niedzielę na diecezjalny Caritas a w czasie nabożeństwa obrzęd poświęcenia świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.
  4. Do Białej Niedzieli można jeszcze składać ofiary na kwiaty (skarbonka z tyłu kościoła).
  5. W zakrystii do odbioru Miłujcie się.

www.parafia-raclawiczki.pl